Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. „Pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce”

W południowo-wschodnim obszarze kraju przez ostatnie godziny występował podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych. Ma to związek z rosyjskimi atakami na Ukrainę.

– Jest to kolejna bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce z uwagi na obserwowaną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej wykonującej uderzenia z użyciem rakiet manewrujących i bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy – poinformowało nad randem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak przekazują przedstawiciele wojska, ostatnią tak wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 11 na 12 czerwca br.

– Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację – czytamy w komunikacie DO RSZ.

Po godzinie 6.00 pojawił się nowy komunikat wojska.

– Informujemy, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na obszary graniczące z naszym terytorium, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej – przekazało DO RSZ.

Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

26 komentarzy

 1. Kolejny dzień tego samego filmu typu rusek wali my coś tam udajemy że bronimy tylko sek w tym że co było to oddali ukraincom

 2. Procedury zostały uruchomione a ruskie rakiety dalej lecą gdzie chcą😩🥱

 3. Nooo… pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce. Chłopaki se polatali i na tym się skończyło. następne pomachiwanie szabelkami następnej nocy.

 4. No ale coś przechwycili czy tylko sobie latali i produkowali CO2 ?

 5. Chłopaki zadowoleni, bo polatać można a nie tylko symulator jak za pisu.

 6. Dobrodziej frasobliwy

  To latanie, jako żywo przypomina wygrażanie szabelkami w 1939 r.
  Też byliśmy zwarci i gotowi

 7. Jak się nie ma wyrzutni na ziemi to trzeba paliwo lotnicze wypalać! Tak głosujecie, że nawet żołnierz na granicy to nie żołnierz a pracownik wypożyczony i strzelać nie może! Tu jest Polska! Nie róbcie z niej lewicowego ciamajdanu co to strzelać do wrogów nie można. Płacę to wymagam skutecznej obrony!

 8. A mieli chociaż uzbrojone rakiety w tych myśliwcach? Wątpię. Pajacowanie.

 9. Zatruwanie powietrza gdzie są ekolodzy.

 10. Dzisiaj o 4 rano latał pięknie amerykański tankowiec nad Lublinem

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport