Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Udany debiut Chóru „Copernicus” z Lublina na 42. Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy

Od 7 do 9 czerwca w Bydgoszczy odbywał się 42. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. W programie tego wydarzenia były przesłuchania konkursowe, warsztaty, koncert plenerowy oraz koncert galowy. Chór „Copernicus” IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie pod dyrekcją Mileny Wnuk wziął w nim udział po raz pierwszy i dużym sukcesem.

Był to też pierwszy wyjazd lubelskiego chóru na ogólnopolski konkurs, w dodatku zakończony wielkim sukcesem. Zespół otrzymał Złoty Kamerton, puchar i nagrodzę finansową ministra kultury i dziedzictwa narodowego w wysokości trzech tysięcy złotych za najwyższą punktację oraz najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w tej kategorii.

Śpiewacy z Lublina zdobyli również nagrodę w wysokości 650 zł za ekspresję artystyczną, Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 1500 złotych, Nagrodę Kompozytora Krzysztofa Niegowskiego w postaci skomponowania utworu dla chóru „Copernicus” oraz nominację do udziału w Turnieju Chórów „Legnica Cantat 55” w 2025 roku.

Dyrygent zaś Milena Wnuk otrzymała nagrodę finansową ufundowaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego w wysokości 1000 zł. Gratulujemy!

Udany debiut Chóru „Copernicus” z Lublina na 42. Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy

fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport