Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Alkohol i rower to złe połączenie. Od pewnego czasu bardzo kosztowne

Dwóch rowerzystów zostało ukaranych wysokimi mandatami za jazdę jednośladami w stanie nietrzeźwości. Jeden miał ponad pół promila, drugi ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania dwóch nietrzeźwych rowerzystów doszło w czwartek na terenie gminy Izbica i gminy Rudnik w powiecie krasnostawskim.

Policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 2500 złotych na 56-latka, który miał ponad pół promila i na 68–latka, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni kierowali jednośladami w takim stanie po drodze publicznej.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Zasada jest prosta: piłeś – nie jedź! Pamiętajmy, że alkohol wpływa na ograniczenie naszych możliwości motorycznych, nawet jeżeli kierujemy jednośladem.

(fot. Policja Krasnystaw)

5 komentarzy

  1. Kosztowne ? Hehe ,chciałby zobaczyć zestawienie ile takich mandatów dla podanych na rowerach zostało zapłacone …

  2. Pijanych miało być

  3. Skuteczność kar dla alkoholików czy to na rowerach czy za kierownicą aut ,jest żadna z przyczyn oczywistych …..są zwykle nie wypłacalni

  4. ,aa,boKrzycho.paPj

    Witek , jeśli nie masz nic na własność,to komornik sądowy nic ci nie zabierze,a jeśli masz pracę i wypłatę, samochód, ciągnik,dom itp. itd. to komornik sądowy zabierze ci wszystko na poczet zaległych niezapłaconych mandatów.No chyba, że masz znajomości i jesteś kimś ważnym

  5. No i 13, 14 emerytura poszła się….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo