Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

78-latek wjechał mercedesem w koparkę. Jedna osoba z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala

W miniony piątek w miejscowości Chmielek doszło do poważnie wyglądającego wypadku drogowego. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 16:30 w miejscowości Chmielek w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z koparką.

Policjanci ustalili wstępnie, że 78-letni mieszkaniec gminy Łukowa, który podróżował z 73-latką samochodem marki Mercedes nie zachował należytej ostrożności i wjechał w stojącą częściowo na jego pasie koparkę, której operator wykonywał prace ziemne. W zdarzeniu ucierpiała pasażerka mercedesa, która z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący koparką 24-latek nie odniósł obrażeń.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że tuż przed zdarzeniem z koparką kierowca mercedesa podczas wymijania samochodu marki Renault, którym kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego, uderzył w jego lewe lusterko. Natomiast w wyniku uderzenia w koparkę mercedes wypadł na przeciwny pas i uderzył w samochód marki Mazda, którym kierowała 22-letnia mieszkanka gminy Łukowa.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

(fot. Policja Biłgoraj)

10 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Takiemu dziadkowi prawko zatrzymać np. na pół roku to ryzyko, że zabrało u się na dożywocie 😆

 2. Tacy staruszkowie jeżdżą w zdecydowanej wiekszosć na zasadzie „znów się udało ” ,mimo ze nie wiele widze ,nie wiele słyszę ,mam praktycznie zerowe wyczucie szybkosci i odleglosci poruszajacych się pojazdów .Nawet podstawowe badanie u okulisty wyeliminowało by 99% z nich I taka jest prawda .Na szczęście wypadki powodowane przez nich to jakieś ułamki % i zwykle nie są tragiczne w skutkach wiec nikt się tym nie przejmuje

  • „Na szczęście wypadki powodowane przez nich to jakieś ułamki % i zwykle nie są tragiczne w skutkach wiec nikt się tym nie przejmuje” – przecież o to przede wszystkim chodzi, że jeżeli dojdzie do wypadku, to żeby były przynajmniej mało tragiczne w skutkach.
   Więc jeżeli którejś grupie wiekowej odbierać możliwość kierowania, to w pierwszej kolejności tym, którzy powodują tragiczne wypadki

  • Wypadek dziadka jeden na 1000 wypadków młodych szczyli

 3. Może myślał że to flipper i że zbiera punkty extra.

 4. A koparka zabezpieczona nie była, pachołki, barierka itp. Minimum współwina.