690 680 960

40-letni recydywista usłyszał 7 zarzutów i trafił do aresztu (zdjęcia)

10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu recydywiście, podejrzanemu o kradzieże z włamaniem, na terenie gminy Siemień. Mężczyzna pomimo, że ukrywał się przed organami ścigania, został zatrzymany przez parczewskich kryminalnych. Decyzją sądu 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Jak ustalili policjanci, w okresie od maja br. do końca lipca br., na terenie gminy Siemień miały miejsce kradzieże oraz liczne włamania do budynków gospodarczych znajdujących się na prywatnych posesjach. Straty poniosło też Gospodarstwo Rybackie w Siemieniu.

W wyniku prowadzonych ustaleń, parczewscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Siemień, który był im znany z uwagi na wcześniejszą, bogatą przeszłość kryminalną.

Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna kradł głównie paliwa, elektronarzędzia, kable i przewody miedziano – elektryczne, ale pokusił się też na rower i pojazd marki Mitsubishi wraz z dowodem rejestracyjnym. Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad 33 tysięcy złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać większość skradzionych rzeczy.

40-letni recydywista został zatrzymany i usłyszał łącznie 7 zarzutów. W ten sposób wzbogacił swoją kryminalną przeszłość o kolejne przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia wolności.

(fot. Policja Lubelska)

3 komentarze

  1. A co z tym ”Panem” który nożami zaatakował i ranił obojga rodziców i Policjanta, będzie odpowiadał za próbe podwójnego zabójstwa i napad na Policjanta z bronią w ręku, uprzejmie proszę o aktualizację. T

  2. Nie bój się misiek! Pad cię ułaskawi jako wyborcę,może nawet jeszcze przed rozprawą.

  3. Dostaniesz zawiasy abyś gnębił PiS

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Sprawdź program Festiwalu Re:tradycja – Jarmark jagielloński. 19-21 sierpnia, Lublin – Stare Miasto
Święto muzyki tradycyjnej oraz finał projektu „Zagraj nam muzyczko. Graj na cały kraj!”
Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin