Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zwiększony poziom hałasu nad regionem, poderwano samoloty sojusznicze

W południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych. Ma to związek z rosyjskimi atakami na Ukrainę.

– Dzisiejszej nocy obserwujemy aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej wykonującej uderzenia z użyciem rakiet manewrujących i bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ostatnią tak wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 6 na 7 czerwca br.

– Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację – czytamy w komunikacie DO RSZ.

AKTUALIZACJA godz. 7.45

Ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na obszary graniczące z naszym terytorium, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej. Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

21 komentarzy

 1. Znowu ta parodia typu oni strzelają my udajemy że bronimy głową już od tej mizerne propagandy boli

 2. Zwiększony poziom hałasu nad regionem, poderwano samoloty sojusznicze.
  No i co, no i co ??? Putin wystraszył się tego hałasu ?

 3. Polatali sobie chłopaki, kilkanaście milionów w błoto i spokój. No bo przecież pewnie nawet amunicji nie mają i strzelać im nie wolno, bo psy siem bojom

  • Mylisz się chłopcze. Radary pokładowe F-16 współpracują z systemem PATRIOT zestrzeliwującym rakiety i drony. Wszystko w czasie rzeczywistym.

 4. Loko znajdź mi choć jeden system w promieniu 50 km od granicy odpowiem nie ma żadnego są tylko na lotnisku w Rzeszowie I to jest obrona wschodniej flanki NATO

  • Agent? Chcesz się dowiedzieć gdzie co jest rozmieszczone.

  • Mylisz się chłopcze. Osy stacjonują niedaleko granicy…. Kto wie to wie a tobie do niczego ta wiedza nie jest potrzebna. Tylko bardzo nie lubię jak pseudo eksperci się tu produkują

 5. Zwiększony poziom hałasu? Myślami przyniosło, że to znowu sąsiad z góry ciśnie w wucecie.

 6. Nic na temat obrony i wojska niewiecie i niebedzie wiedzieć.
  A wasze komentarze są tylko po to , żebyś mógł zabić czas .

 7. Ruskie walą w transporty broni od czcicieli wojny.

 8. Chwilowo zwiększony poziom hałasu od odrzutowców – problem.
  Hałas dla mieszkających blisko nowych dróg – też problem, więc ekrany akustyczne, czy przesiedlanie ludzi.
  Hałas, spaliny i zagrożenie bezpieczeństwa związany z użytkowaniem samochodów (szczególnie starych diesli) – nie ma problemu. Niech każdy jeździ sobie czym chce, jak chce, niech robi korki, niech zagraca przestrzeń publiczną, bo państwo, miasto nie dostrzega żadnego problemu.

  • Trzeba PZPR reaktywować, byś miał się gdzie zapisać. Dociśnij biedaka, że go stać tylko na starego diesla. Niech jeździ zbior-komem! Będzie mi tu przestrzeń „publiczną” zagracał!

 9. Za chwilę będą informować o wzmożony poziomie hałasu spowodowanym rakietami i bombami spadajacymi na nas i nasze miasta.. A Naród dalej śpi. Żenada.

 10. dajcie se spokój nie podrywajcie tych bestii bo putinek bez przerywy robi w gacie i kto mu będzie prał

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport