Niedziela, 16 marca 202516/03/2025
690 680 960
690 680 960

Zostawiła piątkę dzieci w domu, obywatelka Ukrainy była pijana. Maluchy były głodne i przebywały w nieogrzanym pomieszczeniu

34-letnia obywatelka Ukrainy wyszła w nocy z domu pozostawiając 5 małych dzieci bez opieki. Gdy wróciła do domu następnego dnia miała prawie promil alkoholu w organizmie. Dzieci były głodne i przebywały w nieogrzanym pomieszczeniu.

Wczoraj dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od asystenta rodziny, który poinformował, że w jednej z miejscowości powiatu opolskiego znajdują się małoletnie dzieci pozostawione bez opieki. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że w domu przebywa pięcioro dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat. Ich matka, 34-letnia kobieta narodowości ukraińskiej, wyszła z domu w nocy, zostawiając maluchy bez nadzoru osoby dorosłej.

Kiedy kobieta powróciła do mieszkania następnego dnia, była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jej organizmie. Dzieci, które były pozostawione same, były głodne i przebywały w nieogrzewanym pomieszczeniu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zakwalifikował troje dzieci do hospitalizacji z powodu ich złego stanu zdrowia. Zdarzenie zostało zgłoszone do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim. Zgodnie z decyzją sądu, dzieci zostały przekazane pod opiekę sąsiadki.

34-letnia matka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

48 komentarzy

  1. Deportować bez pakowania. mamy wystarczająco dużo swojej patologii.

  2. Ocena: 41

    Dlatego jestem za tym żeby zabrać 800+ Ukraińcom

    • Im się te pieniądze nawet nie należą, 500+ a potem 800+ miało zwiększyć dzietność Polek a nie innych nacji przebywających na terenie Polski.

  3. Ocena: 30

    Gonić te ukraińskie wycieruchy, póki jest czas, skończy się pseudo wojna to dopiero zobaczcie co się będzie działo…

  4. 4000ZŁ CO MIESIĄC ŁATWEGO HAJSU.

  5. Ocena: 23

    Pięcioro dzieci? Jak można sobie tak życie zmarnować? Chyba, że tu chodzi o 800+ które daje przymusowo Polski podatnik bo tak zadecydował narciarz-maliniak vel długopis.

  6. Dość głupoty i ściemy
    Ocena: 20

    Gonić takie coś co krzywdzi własne dzieci

  7. Ocena: 20

    Żaden obcokrajowiec nie pracujący i przebywający w Polsce nie powinien otrzymywać socjalu a tym bardziej 800+, to miał być program dla zwiększenia dzietności Polaków.

  8. TrollBagiennyPrzydenny
    Ocena: 18

    800+ x5= 4000zł to można się puszczać nocami 😉 polak zapłaci w podatkach i na roksie haha

    • Serio?
      4000 to taki wielki dochód miesięczny? Jeszcze z 5 dzieci?
      To ile Ty zarabiasz…

  9. Ocena: 17

    Patologia dostaje. Ucziwy tyra całe życie i nic nie ma. Taki to kraj.

  10. Ocena: 15

    kazdy banderowiec to wrog polakow. Deport.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia