Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Został zatrzymany dzięki reakcji świadka. 57-latek miał ponad 2 promile

Dzięki reakcji świadka 57-latek, który wsiadł za kierownicę peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę „na podwójnym gazie” sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu.

Wczoraj około godziny 19.25 biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy peugeota, który nie trzyma prostego toru jazdy i może być pod wpływem alkoholu. Podany przez świadka pojazd policjanci zatrzymali na ulicy Dąbrowskiego w Biłgoraju.

– Jak ustalili za kierownicą siedział 57-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz pijany kierowca stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet trzyletnia „odsiadka” – relacjonuje aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

To nie wszystkie konsekwencje. Mężczyzna będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec o przepadku należącego do niego pojazdu.

7 komentarzy

 1. Jak to sąd „może” orzec o przepadku?
  Przecież to jest prosta zależność:

  stężenie 1,50 – jest przepadek

 2. Jak to sąd „może” orzec o przepadku?
  Przecież to jest prosta zależność:

  stężenie do 1,50 – nie ma przepadku
  stężenie ponad 1,50 – jest przepadek

 3. 57 lat – jeszcze łapie się na front wschodni.

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Franiu,to nie jest Polak,jego to może nie obowiązywać

  • Za zabójstwo też dostanie inny wyrok? Albo nie zostanie wcale ukarany? Nie może być różnego traktowania z uwagi na narodowość.

 5. Alkoholik lub ktoś skrajnie głupi Ii nieodpowiedzialny może tak postąpić! Narodowość powinna być neutralna wobec prawa. Tak ja pochodzenie społeczne, partyjne i wykonywany zawód. Brak szacunku dla siebie, innych ludzi i stwarza realne zagrożenie!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport