Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw pili z nim alkohol, potem pobili i okradli. Ich łupem padł głośnik i telefon (zdjęcia)

Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy pobili i okradli znajomego, z którym spożywali alkohol. Pokrzywdzony stracił przenośny głośnik i telefon komórkowy. Wczoraj sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

W minioną środę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w miniony weekend na terenie jednej z posesji w gminie Chem. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn pobiło i okradło swojego kompana od kieliszka.

– Z relacji pokrzywdzonego 41-latka wynikało, że spożywał alkohol w towarzystwie znanych mu mężczyzn. Gdy w pewnej chwili doszło między nimi do nieporozumienia, został zaatakowany przez dwóch biesiadników, którzy pobili go i okradli. Ich łupem padł przenośny głośnik i telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad tysiąc złotych – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Sprawą zajęli się chełmscy kryminalni, którzy jeszcze w dniu zgłoszenia zatrzymali jednego ze sprawców, z kolei drugi trafił w ich ręce następnego dnia. To mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku 22 i 28 lat. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia

– Obaj mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju. Następnie do sądu, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Ewa Czyż.

Najpierw pili z nim alkohol, potem pobili i okradli. Ich łupem padł głośnik i telefon (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

Najpierw pili z nim alkohol, potem pobili i okradli. Ich łupem padł głośnik i telefon (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

8 komentarzy

 1. I pomyśleć, że sporo tego rodzajów: konfliktów, sporów, przeradzających się nierzadko w zbrodnie, dałoby się uniknąć, gdyby dostęp do alkoholu nie był tak łatwy.
  Chleba nie kupisz, a alkohol dostępny 24h/dobę. W szczególności na stacjach paliw.

  • Idąc tym tokiem rozumowania można za każdy wypadek drogowy obwiniać… samochód i zbyt łatwy dostęp do jego posiadania. Weź się chłopie ogarnij bo co jeden twój głupawy post to rekord idiotyzmu za rekordem. Nie umiesz pić – nie pij, albo przynajmniej nie pij z byle kim.

   • Ale jeden z drugim nie wie, że nie umie pić… jakie to proste w Twojej wypowiedzi. Weź dotacje unijną i zrób dla nich kurs z picia, jak należy trzymać butelkę, by nie przyłożyć niechcący w głowę koledze, nie pić nachalnie, tylko cedzić łyki, kiedy robić pauzy i jak nie dopuścić do głębszych łyków… taki savoir-vivre przy stoliku. Zarobisz hajs.

 2. Zutylizować te dwa chwasty odpady społeczne

 3. Niech policja zaapeluje do pokrzywdzonego, żeby bardziej uważał, i pamiętał, że niektórzy mogą nie stosować się do obowiązującego prawa.

 4. Ale łup

 5. tesknili za kolegami w pjerdlu?

 6. Łup na miarę możliwości dwóch patafiianów do utylizacji… dół z wapnem i już mniejsze opłaty Państwa za emisję CO2…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport