Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znów zamkną drogę z Janowa Podlaskiego do Białej Podlaskiej. Prace zbliżają się ku końcowi

Do końca tygodnia kierowcy podróżujący pomiędzy Białą Podlaską a Janowem Podlaskim będą musieli korzystać z objazdów. Drogowcy ruszają z układaniem nowej nawierzchni.

W poniedziałek 7 czerwca rozpoczyna się układanie warstwy ścieralnej na przebudowywanej drodze powiatowej łączącej Białą Podlaską z Janowem Podlaskim. Obecnie trwa drugi etap prac obejmujący odcinek od Klonownicy Małej do Ossówki. W związku z tym trasa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów.

Prace rozpoczną się w Klonownicy Małej i stopniowo będą się przesuwały w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 811. Dzisiaj do godzin popołudniowych będą zamknięte skrzyżowania z drogą powiatową do Klonownicy Dużej oraz drogą gminną do Polinowa. Następnie zamknięta zostanie sama przebudowywana droga. Do końca tygodnia będzie obowiązywał objazd przez Julków, Rokitno i Klonownicę Dużą.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace mają zostać wykonane do końca sierpnia. Inwestycja obejmuje wzmocnienie konstrukcji trasy, wykonanie nowych oraz remont istniejących przepustów, przebudowę skrzyżowań, wykonanie zatok autobusowych oraz regulacje poboczy i renowację rowów. Do tego dochodzi korekta dwóch zakrętów oraz przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Z kraju