Zniszczyli audi pałkami teleskopowymi i kostką brukową. „Za rozpowiadanie nieprawdziwych informacji”

Policjanci z Łęcznej zatrzymali sprawców zniszczenia audi. Dwóch nastolatków uszkodziło pojazd pałkami teleskopowymi i kostką brukową, bo właściciel pojazdu miał rozpowiadać na temat jednego z nich nieprawdziwe informacje.

W minioną niedzielę wieczorem policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie od właściciela audi, że grupa osób niszczy jego pojazd. Funkcjonariusze zastali na miejscu pokrzywdzonego 20-latka praz uszkodzony pojazd. W audi była wybita tylna szyba, pojazd posiadał liczne zarysowania i wgniecenia.

20-latek relacjonował, że podróżował z koleżanką, a następnie zaparkował auto na poboczu. Kiedy wysiadł z pojazdu zauważył grupę osób zbliżających się w jego kierunku. Mężczyzna wsiadł wówczas do auta. Wtedy mężczyźni zaczęli niszczyć jego auto przy pomocy pałek teleskopowych i pałek typu tonfa, a także kostką brukową. Ponadto pod jego adresem padły obelgi i groźby.

Na podstawie przekazanych informacji, mundurowi wytypowali sprawców. Okazali się nimi dwaj 17–letni mieszkańcy Łęcznej. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek. Jeden z nich przyznał, że przyczyną takiego zachowania była zemsta za rozpowiadanie na jego temat nieprawdziwych informacji.

Zatrzymani nastolatkowie usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z wybrykiem chuligańskim. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kra do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na występek o charakterze chuligańskim, decyzją sądu kara może zostać zwiększona o połowę.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

20 komentarzy

  1. To może niech powie jakie fałszywe informacje rozpowszechniał konfitura żeby mieć pełny obraz sytuacji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew