Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jak zmniejszyć ból przy depilacji?

Używanie depilatora może być niesamowicie bolesne, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę i niską tolerancję bólu. Są jednak sposoby, dzięki którym zmniejszysz lub całkowicie wyeliminujesz dyskomfort towarzyszący depilacji. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się, jak złagodzić ból przy depilacji.

Weź prysznic

Jak zmniejszyć ból przy depilacji depilatorem? Kąpiel lub prysznic w ciepłej wodzie otwiera pory skóry, dzięki czemu proces usunięcia włosków jest mniej bolesny. Ciepła woda zmiękczy skórę i oczyści ją przed zabiegiem. Pamiętaj, że im łatwiej będzie usunąć włosy, tym bardziej komfortowy będzie proces depilacji.

Złuszczaj naskórek

Podobnie jak przy depilacji woskiem, dzień wcześniej musisz złuszczyć naskórek. Jest to bardzo istotny krok, ponieważ pomaga usunąć martwe komórki naskórka i wrastające włoski, które mogą powodować ból podczas zabiegu. Żeby złuszczyć naskórek, użyj peelingu do ciała lub aloesu. Aby utrzymać skórę w doskonałym stanie i zminimalizować wrastanie włosków, należy wykonać peeling także kilka dni po depilacji. Ten krok możesz pominąć, jeśli jesteś posiadaczką skóry bardzo wrażliwej.

Rozważ golenie

Jeśli nie lubisz złuszczania, możesz ogolić się kilka dni przed depilacją. Jest to pośredni sposób, który zmniejszy liczbę włosów, dzięki czemu depilacja będzie mniej bolesna. Powinnaś mieć jednak na uwadze, że włoski szybko odrastają, niekiedy mogą być widoczne już następnego dnia po goleniu. Z tego względu warto rozważyć także depilację woskiem. Po wykonanym zabiegu, zanim użyjesz depilatora, odczekaj, aż włosy urosną do odpowiedniej długości.

Zadbaj o odpowiednią długość włosów

Jak zminimalizować ból przy depilacji depilatorem? Zwykle producent udziela wskazówki dotyczącej długości włosów, jakie powinno się depilować. Jeśli się do niej zastosujesz, to prawdopodobnie cały proces stanie się bardziej komfortowy. Taką informację znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia.

Napnij skórę

Podczas depilacji należy przez cały czas utrzymywać skórę napiętą, aby sprzęt miał łatwy dostęp do włosów i nie spowodował podrażnień. Wolną ręką napnij skórę pach i okolic bikini. Są to szczególnie wrażliwe obszary, w których depilator może wywołać podrażnienia.

Rozpocznij od najniższej mocy depilatora

W większości przypadków depilatory mają dwie prędkości: małą i dużą. Zaleca się rozpoczęcie depilacji od najniższej mocy urządzenia, ponieważ dzięki temu Twoje ciało będzie miało czas, by przyzwyczaić się do tego specyficznego uczucia. Dzięki temu ból nie będzie Ci doskwierał. Z czasem możesz zwiększyć moc urządzenia, aby sprawniej wydepilować większe obszary skóry, np. łydki i uda. Ponadto podczas zabiegu zawsze zaczynaj od dolnej części nóg, ponieważ są one mniej wrażliwe i łatwiej usunąć z nich włoski.

Użyj  kremu znieczulającego

To rozwiązanie dla osób, które są wyjątkowo wrażliwe i mają skłonność do odczuwania dużego bólu. Po użyciu kosmetyku Twoja skóra przez pewien czas będzie znieczulona, przez co nie będziesz odczuwać bólu.

Zastosuj zimny kompres

Jeżeli chcesz zmniejszyć ból podczas depilacji, możesz przyłożyć do ciała zimny kompres lub zastosować okładu z lodu, aby znieczulić skórę. Dzięki temu depilacja będzie szybsza i bezbolesna.

Odwróć swoją uwagę

Jeśli podczas depilacji odczuwasz ból, to możesz go zminimalizować, odwracając swoją uwagę. Włącz ulubioną piosenkę, odcinek serialu lub film, porozmawiaj z kimś –  dzięki temu Twój umysł nie będzie skupiał się na bólu, dopóki nie skończysz depilacji.

Użyj dobrego depilatora

Kluczem do sukcesu jest jednak wysokiej jakości depilator. Ważne, byś użyła sprawdzonego urządzenia, które świetnie radzi sobie z usuwaniem włosków. Jeżeli nie wiesz, jaki produkt wybrać, zapoznaj się z rankingiem TOP10 najlepszych depilatorów: https://terdeals.com/pl/ranking/182/ranking-top-5-najlepszy-depilatorow-laserowych W podjęciu decyzji z pewnością pomogą Ci opinie użytkowniczek, które wypróbowały już różne modele.