Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Znaleźli w lesie mężczyznę wiszącego na pasku na konarze drzewa. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Młody mężczyzna napisał SMS-a do kolegi, z którego wynikało, że chce odebrać sobie życie. Dzięki szybkiemu działaniu łęczyńskich policjantów oraz 27-letniego zgłaszającego udało się uratować desperata.

W miniony wtorek o godzinie 21 policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie od 27-latka, z którego wynikało, że jego kolega chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającego wynikało, że może on znajdować się w domu bądź w lesie. Od tej chwili liczyła się każda sekunda.

Niezwłocznie na miejsce pojechał patrol policji. Kiedy okazało się, że mężczyzny nie ma w domu policjanci wspólnie ze zgłaszającym ruszyli w rejon lasu. Podczas przeczesywania terenu 27-latek dzwonił na numer desperata jednak on nie odbierał telefonu.

W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli światło z telefonu. Natychmiast tam pobiegli i zastali mężczyznę wiszącego na pasku na konarze drzewa. Oswobodzili go wspólnie ze zgłaszającym i udzielili pomocy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po przeprowadzonych badaniach ostatecznie trafił do wytrzeźwienia

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

– Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
– Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
– Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

(fot. Policja Łęczna)

18 komentarzy

  1. Miał szczęście, że konar wytrzymał. Jeszcze by się połamał.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo