690 680 960

Znalazła przed sklepem portfel a w nim kilka tysięcy. Bez namysłu go oddała

Młoda mieszkanka Izbicy znalazła przed sklepem portfel. Pomimo że w środku znajdowało się sporo gotówki, od razu zaniosła go do sklepu. Zguba trafiła do właściciela.

W czwartek przed południem, młoda mieszkanka Izbicy, przechodząc w pobliżu jednego ze sklepów, dostrzegła leżący ziemi portfel. Gdy go podniosła, w środku znalazła spora ilość gotówki, zarówno w złotówkach jak i dolarach. Nie zastanawiając się długo, weszła do sklepu i poinformowała o znalezisku jego kierowniczkę.

Kobieta zaś od razu zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze po dokładnym sprawdzeniu portfela, oprócz 2 tys. złotych i 2 tys. dolarów znaleźli w nim kartę pojazdu i paszport.

Mundurowi po ustaleniu adresu właściciela, udali się do jego miejsca zamieszkania, okazał się nim również mieszkaniec Izbicy. Tam zaskoczonemu 73 – latkowi oddali zgubę. – Mężczyzna nie krył radości i wzruszenia. Po dokładnym podaniu szczegółów, okoliczności utraty portfela a w szczególności jego dokładnej zawartości mężczyzna odzyskał wszystko to co zgubił – tłumaczy podkom. Piotr Wasilewski z Komendy powiatowej Policji w Krasnymstawie.

(fot. policja. Zdjęcie ilustracyjne)
2015-10-03 15:04:47

19 komentarzy

  1. Oczywiście znaleźne się należy. Ale jak wiecie aktualnie przy oddawaniu takiego znaleziska trzeba zastrzec o chęci odebrania znaleźnego: czyli pani znajduje portfel, oddaje go do sklepu a potem do policji i w tym momencie musi powiedzieć że chce znaleźne w innym przypadku może liczyć tylko na gest właściciela. Jak zgłosi znaleźne jest chroniona prawnie i może sądownie upomnieć się o nagrodę ALE w polskim prawie ……. wiecie rozumiecie….

  2. głupio chyba upominać sie o znaleźne…jak dziadek od razu nie zaproponował…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie