690 680 960

Świdnik opanują zwierzęta. W niedzielę odbędzie się „Zwierzopiknik”

Udogodnienia zarówno dla zwierząt jak też dla ich opiekunów to główne tematy, jakie zawładną jutrzejszym „Zwierzopiknikiem” w Świdniku. Ma to związek z Budżetem Obywatelskim w tym mieście.

W niedzielę właściciele zwierząt ze Świdnika będą wspólnie prowadzić akcję edukacyjną oraz walczyć o ustawienie na terenie miasta koszy na psie odchody, przygotowania specjalnego wybiegu dla psów jak tez poruszą temat sterylizacji bezdomnych zwierząt. Organizatorzy spotkania, chcą też poprzez swoją inicjatywę, promować prozwierzęce projekty, które zostały zgłoszone w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Na pl. Konstytucji 3 maja będzie mogli spotkać zwierzaki, które szukają nowych domów, dowiedzieć się więcej o opiece nad nimi oraz obejrzeć pokazy szkolenia psów. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Jednak nadrzędnym celem wydarzenia będzie zbiórka głosów pod projektami zgłoszonymi w budżecie obywatelskim.

Podczas akcji będzie także zbierana karma dla kotów. Dary będzie można zostawić na specjalnym stoisku. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 12.00 i potrwa ona do godziny 16:30.

(fot. nadesłane)
2015-10-03 14:32:31

2 komentarze

  1. Lublin też ma swój Zwierzolublin:) Prosimy o głosy na Projekt Duży D-39 Zwierzolublin oraz Projekt Mały M-20 Kompleksowa sterylizacja psów i kotów na terenie Lublina. Każdy głos się liczy!

  2. szkoda, że nie będzie degustacji kociny i psiny… azjaci bardzo cenią sobie takie mięsko, za wyborny smak i delikatność…

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…