690 680 960

Znacznie spadła liczba wypożyczeń rowerów miejskich. Koniec z obecnymi jednośladami w Lublinie i Świdniku

Sobota 31 października będzie ostatnim dniem funkcjonowania systemu rowerów miejskich w Lublinie i Świdniku. Co więcej, kończy się też umowa z operatorem systemu, spółką Nextbike Polska.

Tylko do końca października będzie można korzystać z systemu rowerów miejskich, które dostępne są w Lublinie oraz w Świdniku. Nie ma szans na wydłużenie tego terminu, co było wielokrotnie praktykowane w ubiegłych latach. Co więcej, jest to ostatni sezon rowerowy w obecnej formie. Umowa z operatorem systemu, spółką Nextbike Polska, obowiązuje tylko do końca roku. Wiadomo już, że rowery miejskie w przyszłych latach będą dostępne, jednak na razie miasto pracuje nad odświeżeniem systemu, dzięki czemu mają cały czas cieszyć się one popularnością.

W tym sezonie z zainteresowaniem użytkowników jednośladami nie było najlepiej. Kiedy w ubiegłym roku od 21 marca marca do końca września miejskie rowery były wypożyczane 511 tys. razy, tak w tym roku zaledwie 211 tys. razy. Miasto tłumaczy to m.in. wiosenną falę epidemii koronawirusa, nie bez znaczenia jest również konkurencyjna oferta hulajnóg na minuty.

Obecnie na terenie Lublina i Świdnika znajdują się 93 samoobsługowe stacje, w których dostępnych jest 911 rowerów. Wśród nich jest 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów.

(fot. archiwum)

13 komentarzy

 1. Hulajnogi super sprawa.. mega się to przydaje. Ale też kasują je jakoś w listopadzie z tego co kiedyś pracownik mówił, bo zima.

 2. Doskonała wiadomość

 3. epidemia, studenty rozjechały się do domów to i rowery stały na stojakach.

  czy statystyki podają czy również mniej rowerów pływało w Bystrzycy ?

 4. W Berlinie chcą wprowadzić tablice rejestracyjne z powodu wielu wypadków z udziałem rowerzystów,również zacząć normalnie karać.Tak więc tego,powodzenia w przyszłości.U nas wystarczyłoby wprowadzić obowiązek kask+kamizelka i 3/4 by znikło .

 5. A co z wpłaconymi środkami, za które wypożyczało się rowery?

 6. Stacje były zamknięte z powodu pandemii, potem straszono zakażeniem od dotykania roweru. Nie ma sprawnie skomunikowane go centrum dla rowerów i za małe są opłaty za parkowanie samochodów więc ekologicznie w miescie nie bedzie

 7. ROWERY POWINNY BYĆ ZAKAZANE W MIEŚCIE. CO INNEGO NA WSI.

  • to jak prawdziwi lubelacy w weekend pojadą do siebie na tą wieś to rozumiem że samochody zostawią w mieście….

  • I w krajach bardziej rozwiniętych prawie dokładnie tak jest jak byś chciał. Tylko, że odwrotnie, tzn. rowerem można wjechać do centrum, ale samochodem już nie, albo za opłatą.
   Tak więc wiesz, że coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele.

 8. No i uj

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas