690 680 960

Zmienia się rozkład jazdy PKP. Będą pociągi na Hel oraz na Roztocze

W niedzielę 9 czerwca zacznie obowiązywać nowy, letni rozkład jazdy na kolei. Jak co roku uruchomione zostaną dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości a także na liniach sezonowych.

Po wielu latach przerwy Zamość uzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. Pociąg IC Zamoyski będzie kursował z przystanku Zamość Wschód przez Lublin do stacji Warszawa Zachodnia. Zgodnie z rozkładem ma wyjeżdżać codziennie z Zamościa o godzinie 7:12. Co ważne, będzie on również dostępny dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej, gdyż ma się zatrzymywać w Zawadzie, Izbicy, Krasnymstawie, Trawnikach i Świdniku. Ominie jednak Rejowiec, dzięki czemu czas przejazdu pomiędzy Zamościem a Lublinem będzie krótszy.

Nieco później, gdyż od 19 czerwca zacznie kursować wakacyjny pociąg TLK Mierzeja z Lublina na Hel. Do końca wakacji będzie on codziennie pokonywał liczącą 774 km trasę w nieco ponad 12 godzin, z czego blisko dwie godziny to postoje. Półgodzinne zaplanowano w Łukowie, Bydgoszczy i Gdyni, oraz kilkunastominutowy w Kuźnicy. Każdego dnia ma wyjeżdżać z Lublina o godzinie 18:14 do stacji końcowej dotrze zaś o 6:41. Pociąg ma się zatrzymywać również w Lubartowie, Parczewie, Radzyniu Podlaskim i Łukowie, będzie posiadał wagon rodzinny z przedziałem dla dzieci, wagon sypialny a na części trasy kuszetkę. Tym samym pociągiem będzie można dojechać również do Kołobrzegu. Wszystko dlatego, że w Bydgoszczy wagony zostaną odczepione od składu jadącego na Hel i po godzinnej przerwie ruszą w stronę morza.

Wraca również bezpośrednie połączenie z Hrubieszowa do Krakowa, Opola i Wrocławia oraz Jeleniej Góry. Kursowanie pociągu „Hetman” zostało zawieszone 9 grudnia 2018 r. W zamian za to pociągi spółki SKPL Cargo kursowały z Hrubieszowa tylko do Rzeszowa. Zgodnie z nowym rozkładem pociąg IC „Hetman” pojedzie z Hrubieszowa do Przeworska, gdzie zostanie połączony z pociągiem IC „Chełmoński” z Przemyśla do Jeleniej Góry.

Wzorem lat ubiegłych wraz z początkiem wakacji wrócą też sezonowe połączenia z Chełma do Włodawy oraz na Roztocze. Od 29 czerwca w każdą sobotę i niedziele będą kursowały dwie pary pociągów na szlaku kolejowym Chełm – Włodawa. Bedą one skomunikowane ze składami przyjeżdżającymi do Chełma z Lublina aby podróżni mieli możliwość przesiadki. Również w weekendy będą kursowały dwie pary pociągów na trasie Lublin – Bełżec, które pojadą przez Szczebrzeszyn, Zwierzyniec czy Susiec. Jeden z nich będzie wydłużony do Jarosławia na Podkarpaciu, dzięki czemu podróżni dojadą też do Lubyczy Królewskiej, Lubaczowa, Hrebennego czy Horyńca Zdroju.

Nowością będzie również to, że niektóre pociągi dalekobieżne zatrzymają się także na przystanku Lublin Północny. Będą to: IC Kiev Express do Warszawy Zachodniej, TLK Noteć do Piły oraz TLK Warta do Gorzowa Wielkopolskiego.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. To o której ten Hetman do Wrocka będzie jeździł?
  Dziwnie to skonstruowane, że przy części kursów godziny podano, a przy innych nie. Mało to precyzyjne. Albo podajemy, albo nie. Ech. 🙁

 2. No i w dalszym ciągu na Mazury nie ma bezpośredniego połączenia. Augustów, Giżycko albo Ełk czy na prawdę ciężko wypuścić w którąś miejscowość jakiś skład. ??

  • ba, na Mazury można z Lublina jeszcze w miarę normalnie dojechać; ale powrót zajmuje 12 godzin. Branicki przestał być skomunikowany z ekspresem do Kijowa – ten odjeżdża kilkanaście minut przed przyjazdem Branickiego do Warszawy. Efekt – od 17 :30 do 20:45 koczujemy na dworcu w Warszawie i w Lublinie jesteśmu o 23:45 (startując z Gizycka o 12:30). A nie, przepraszam jest alternatywa – z Warszawy do Radomia i potem autobusem, oszczędzamy godzinę.

   • Trasa Lublin-Olecko. Pociąg kilka minut po piątej rano. Oczywiście do Warszawy. Z dworca zachodniego PKS 10.20 ( jak dobrze pamietam). Po drodze półgodzinny postój w Łomży. Do Olecka dojeżdżamy o 16.30. Oczywiście jeżeli po drodze nie ma żadnych remontów drogowych. Tak więc prawie 12 godzin w podróży jak w pysk strzelił ?

 3. A do Warszawy dalej przez Łuków, a do Dęblina na czterech kółkach… A miało być tak pięknie… Nic tak dobrze PISowi nie wychodzi jak obietnice… A później jak zwykle… Polacy, nic się nie stało…

  • pan Marek z bazaru

   PiSowi dobrze wychodzi rządzenie pomimo dużej aktywności ubeckich donosicieli na Polskę. Gdyby ich skutecznie zneutralizować to jeszcze dużo więcej uczciwi ludzie zyskaliby. Odzyskaliśmy nadzieję, że tak wkrótce będzie.

 4. „moja” ty mordo ale PIS coś robi (wykonawcami są Polacy ) lub co gorsza nieroby z makaronowa i tu miej pretensję to peło wybrało wykonawcę remontu torów Lublin-Warszawa

 5. Masakra z tym połączeniem nad morze to już lepiej z przesiadka gdzie do Gdyni jechać 10godz w tamtym roku Mierzeja nie jechał przez Bydgoszcz i nie tracił tyle podróż trwała ok 8godz

 6. Ano się zmieni (pan Zenek może i będzie miał lepiej jadąc nad morze w tę i z powrotem)
  Ale zmieni się na na gorsze kosztem tych, którzy pracują i dojeżdżają codziennie.
  Teraz jest w miarę OK ale…
  Przyjeżdżając od strony Chełma i chcąc jechać dalej w stronę Dęblina, trzeba będzie czekać ponad godzinę, bo przesiadka teraz będzie uciekać niemal sprzed nosa (5 minut by wystarczyło na skomunikowanie).
  Kto te rozkłady układa.
  Tak, dam zarobić busiarzom a nie PKP, bo nie mam wyjścia. Pięć minut, kuźwa

 7. Miało byc połączenie z lublina do Lwowa i gdzie ono jest ja się pytam

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas