Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zmieni się pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Kierowcy jeżdżący na pamięć będą mieli poważny problem

Kierowcy, którzy mają teraz pierwszeństwo przejazdu, będą musieli go ustępować. Niebawem zmieni się organizacja ruchu na jednym z lubelskich skrzyżowań. Problem w tym, że wielu kierowców jeździ na pamięć, więc może tam dochodzić do niebezpiecznych sytuacji.

W tym tygodniu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wyżynnej i Nadbystrzyckiej w Lublinie. Obecnie kierowcy jadący od strony ul. Janowskiej muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się na wprost, między rondem Narodowych Sił Zbrojnych a osiedlem. Wraz z początkiem wakacji sytuacja w tym miejscu ulegnie zmianie i pierwszeństwo będzie na kierunku ul. Janowska – ul. Nadbystrzycka.

O zmianę apelowali już pewien czas temu m.in. miejscy radni Leszek Daniewski i Zbigniew Ławniczak wskazując, że po rozpoczęciu przebudowy mostu w ciągu ul. Żeglarskiej ruch pojazdów zostanie przekierowany właśnie na ul. Janowską, a tym samym zaczną się tam tworzyć korki. Miejscy urzędnicy wskazali wówczas, że zmiana ta nastąpi, co więcej nie tylko na czas zamknięcie ul. Żeglarskiej, lecz już na stałe.

To oznacza, że przynajmniej w początkowym okresie kierowcy poruszający się od od strony Zalewu Zemborzyckiego, jak też jadący w kierunku ul. Janowskiej, pomimo pierwszeństwa przejazdu powinni zachować szczególną ostrożność. Jak zawsze, w przypadku tego typu zmian, będzie tam dochodziło do niebezpiecznych sytuacji za sprawą kierowców, którzy jeżdżą na pamięć nie zwracając uwagi na oznakowanie.

Zmieni się pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Kierowcy jeżdżący na pamięć będą mieli poważny problem

(fot. lublin112.pl)

26 komentarzy

 1. Od kiedy to kolejnością przejazdu decydują przepisy? Na tym forum wszyscy doskonale wiedzą, że pierwszeństwo ma większy, a zatrzymać się by ustąpić powinien ten, któremu łatwiej się zatrzymać.
  Jest jeszcze jedna zasada. Ale obowiązuje ona na skrzyżowaniach równorzędnych. Pierwszeństwa nie ma tan z prawej, lecz ten kto jedzie na wprost, bo z się bardziej rozpędził.
  No i jest jeszcze trzecia zasada. Kierowcy się może spieszyć. Pieszy czy rowerzysta może poczekać, bo korona im z głowy od tego nie spadnie.

  • pijesz do pierwszeństwa pieszych, ale nie uwzględniasz tony blachy, która chroni osoby podróżujące autem. gdyby potrącenie pieszego przez kierowcę-dekla kończyło się dwoma siniakami, to mogliby sobie wchodzić z zamkniętymi oczami. przy stłuczce dwóch samochodów nie z twojej winy nic poważnego ci się nie stanie, a auto naprawi ubezpieczyciel sprawcy. przy ślepym egzekwowaniu pierwszeństwa na przejściu dostaniesz 4 tysiące z zusu na usługi pogrzebowe.

 2. Jak ktoś ma blacharkę do roboty to zapraszam.
  Będzie z OC sprawcy!

 3. Jeden lepszy od drugiego, ten na D mieszka w Zemborzycach to chce mieć pierwszeństwo o tyle. Prywata nawet na ulicach, koniec świata. Komuchy rządzą w Lublinie!

 4. No i z czym problem ? Z patrzeniem na znaki?

 5. Jak nasi radni dbają o nas. I nie ma znaczenia, że jeden mieszka w Zemborzycach a drugi na Janowskiej, robią to dla dobra mieszkańców. Do tej jakoś ruch odbywał się w miarę płynnie a rano samochody jadą w zasadzie na „zakładkę”. Korki tworzą się jeżeli w sezonie ktoś z Janowskiej chce skręcić w lewo a to rozwiązanie tego nie zmieni. Ale blacharze już zacierają ręce 😉

Z kraju