Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zimową zabawę dzieci przerwały dziki (wideo)

Dziki w Lublinie czują się na tyle dobrze, że nie przeszkadza im obecność ludzi. Nasz Czytelnik zarejestrował te zwierzęta wczoraj przy ul. Bluszczowej, w rejonie gdzie właśnie bawiły się dzieci.

Wczoraj przy ul. Bluszczowej w Lublinie pojawiło się kilka dzików. Zwierzęta przerwały dzieciom zimowe zabawy na śniegu. Dziki znajdowały się w pewnej, w miarę bezpiecznej odległości od obserwujących je maluchów. Nasz Czytelnik zarejestrował na nagraniu kilka osobników, które wyszły z zarośli w pobliżu górki, gdzie bawiły się dzieci.

 

Pamiętajcie! W przypadku napotkania dzikiego zwierzęcia, takiego jak lis czy dzik, należy zachować ostrożność. Ważny jest przede wszystkim spokój i bezpieczna odległość. Najlepiej wycofać się lub odejść powoli w drugą stronę, nie wykonując gwałtownych ruchów. W przypadku spotkania dzikiego zwierzęcia nie należy krzyczeć, biegać, próbować płoszyć zwierze, podchodzić blisko, próbować oswajać, dotykać czy głaskać. Zwierząt nie można też karmić.

(fot. wideo nadesłane Zbigniew)

22 komentarze

  1. niestety jedna pani z bloków dokarmia te dziki regularnie, wiec niestety będą tu cały czas przychodzić…

  2. Dobrze, że nic nikomu się nie stało bo taki dzik mogłby krzywde zrobić. Pamiętam jak kiedyś na podwórko jeden dzik mi wpadł to sama w niexłym strachu byłam ze coś mi zrobi. od tamtego czasu woreczki kunagone non stop są rozłożeone a brama i furtka zamknięta. Wole dmuchać na zimne .