Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zielony Festyn i edukacja ekologiczna na górkach czechowskich (zdjęcia)

Sporym zainteresowaniem mieszkańców okolicznych osiedli cieszył się niedzielny festyn, jaki zorganizowano na górkach czechowskich. Najwięcej atrakcji czekało na dzieci.

W niedzielę na terenie Parku Górki Czechowskie odbył się Zielony Festyn, którego organizatorem była Lubelska Liga Gier Miejskich. Motywem przewodnim wydarzenia była edukacja ekologiczna. Pod tym hasłem prowadzone były również eko warsztaty. Na uczestników czekała również eko Gra Miejska.

Dużym powodzeniem cieszyły się również atrakcje przygotowane przez organizatorów, a wśród nich m.in. strefa animacji, dmuchańce, wielkoformatowe gry planszowe, trampoliny, czy też strefa wirtualnej rzeczywistości.

Były też stoiska, na których prezentowały się: Bioteka z eko zabawami i warsztatami oraz Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Lublin. W trakcie Festynu prowadzona była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.

(fot. LLGM)

5 komentarzy

  1. będziecie mieć zielony ład
    lewaki
    że wam na chleb nie zostanie

    • Wszechwiedzący, zerknij w szerszym kontekście: coraz powszechniejsze susza/ulewa/mróz/grad -> brak plonów -> brak materiału do produkcji chleba -> wysokie ceny, substytuty lub brak docelowego produktu

  2. Lewaki mają to w nosie bo nie mają pojęcia o niczym.

  3. co to za wielka odwrócona szyszka?

  4. W pakiecie zdjęć brak tego z interwencji policji wezwanej przez organizatorów ze względu na obecność w tym miejscu jednego z mieszkańców Lublina, który pytał młodych ludzi o świadomość martyrologicznego charakteru Górek Czechowskich. Sama impreza „ekologiczna” odbywała się w obszarze planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego, a nie znajdujących się za blaszanymi płotami TBV terenów sportu i rekreacji (SR1/SR2). Na zdrowie i spokojne sny inicjatorom, organizatorom i uczestnikom tej hucpy!