690 680 960

Zderzył się z busem i uciekł pieszo. Policjanci dotarli do kierującego, bo w audi zostawił mandat karny

Zamojscy policjanci zatrzymali 44-latka, który kierując audi na łuku drogi zderzył się z pasażerskim busem. Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia zostawiając swój samochód. W środku policjanci znaleźli pozostawiony przez niego mandat karny.

Do zdarzenia doszło na trasie Skierbieszów – Iłowiec w powiecie zamojskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z busem. Kierujący zaś osobówką miał pieszo uciec z miejsca zdarzenia.

Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doprowadził kierujący audi, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku mercedesa. 61-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował busem, widząc niebezpieczne manewry osobówki zjechał na pobocze. Niestety nie pozwoliło to na uniknięcie zderzenia. W następstwie uderzenia osobówka wypadła z drogi i wjechała do rowu. Bus zaś zatrzymał się w polu. Na szczęście ośmiu osobom, które się w nim znajdowały, nic się nie stało.

Po kolizji kierujący audi rzucił się pieszo do ucieczki. W ustaleniu jego danych pomógł funkcjonariuszom odnaleziony w pojeździe jego mandat karny. Dane w nim zawarte nie zgadzały się z danymi właściciela samochodu. Niebawem mundurowi zatrzymali 44-latka z gminy Kraśniczyn. Mężczyzna ukrył się u swojej matki.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 44-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy, a samochód którym kierował odholowano na parking strzeżony. Pasażerowie busa mogli kontynuować dalszą podróż zapewnionym przez przewoźnika pojazdem zastępczym.

Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci ze Skierbieszowa. Dzisiaj 44-latek zostanie przesłuchany. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. Dawno nie było mojej ulubionej marki.

 2. Znowu ałdica wycofana z wyścigu. Zrobiło się bezpieczniej!

 3. Z pasażerskim busem powiadacie… Dobrze, że nie z pasażerskim autobusem. :-))

 4. „W środku policjanci znaleźli pozostawiony przez niego mandat karny.”
  Co za durne stwierdzenie, że jakiś wcześniejszy mandat pozostawiony w samochodzie był wystawiony na osobę, która akurat nim teraz jechała. Przecież mógł jechać ktoś inny wtedy, a inny dziś.
  Myślałem, że samochód ma numer rejestracyjny, numer nadwozia – i po tym się ustala właściciela. I ewentualnie właściciel ma się tłumaczyć komu udostępnił pojazd, jeśli sam nie prowadził…
  Jakby w aucie został mandat jednej osoby, dowód osobisty drugiej, a prawo jazdy trzeciej, to by im chyba głowy eksplodowały, albo zaczęliby trzech kierownic szukać.

 5. typowa ochlajmorda ptasi mózg obrazajac ptaki

 6. Pędzący z wiatrami

  RJ – Jakby szukali po twojej myśli to zeszłoby im do wytrzeźwienia pacjenta. Widocznie jak się tym zajmują na co dzień to wiedzą co robią.

  • Faktycznie. Bo nie mają radia, a w tej samej „firmie” nie pracuje przy komputerze nikt z dostępem do bazy danych… Poza tym CEPiK policjanci noszą w kieszeni.
   Ustalenie właściciela auta i jego adresu powinno zająć ze 30 sekund, jego numeru kolejne 15, więc nie mija minuta, jak można do niego zadzwonić. Ale lepiej założyć, że świstek papieru w pojeździe jest twardym dowodem na kierowanie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej