Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek chciał uciec dzielnicowemu. „Zatrzymało” go błoto (zdjęcia)

Dzielnicowy z Łaszowa po pościgu zatrzymał 18-latka, który próbował uciec przed nim na motorowerze. Młodzieniec jazdę zakończył na podmokłej łące. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Dobużku w powiecie tomaszowskim. Dzielnicowy zauważył kierującego motorowerem typu cross, który na widok radiowozu gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać.

– Dzielnicowy chcąc sprawdzić, jaka była tego przyczyna, ruszył za motorowerzystą. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbował zatrzymać go do kontroli. Motorowerzysta nie reagował jednak na sygnały do zatrzymania, podejmując ucieczkę w kierunku łąk. Na podmokłym terenie stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił pojazd – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 18-letni mieszkaniec gm. Łaszczów uciekał przed policjantem, ponieważ motorower, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał też ubezpieczenia oraz badań technicznych.

– Młody kierowca niebawem przed sądem odpowie za niezatrzymanie do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

18-latek chciał uciec dzielnicowemu. „Zatrzymało” go błoto (zdjęcia)

fot. Policja Tomaszów Lubelski

PRZECZYTAJ

Zderzenie renaulta z karetką pogotowia na rondzie w Lublinie. Są bardzo duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

 

13 komentarzy

 1. 18-latek chciał uciec dzielnicowemu. „Zatrzymało” go błoto
  Brawa dla błota !!!

 2. takim crosem bez problemu by uciekl ale mlody to glupi i nie umie jezdzic

 3. Od kiedy to policjanci zwracają uwagę na motorowery? Po chodnikach, drogach rowerowych i jezdniach Lublina porusza się coraz więcej niezarejestrowanych motorowerów (głównie elektrycznych) i jeszcze nie widziałem, by policja się tym interesowała.
  Podejrzewam, że bierze się to z niewiedzy przeciętnego policjanta, który nawet nie wie, kiedy dany pojazd można uznać za rower ze wspomaganiem elektryczny, a kiedy „taki rower” jest motorowerem.

 4. Kleopatra z Żulów

  Haa haa 5 lat w kryminale za coś takiego.

  • Eeee… w ktyminale go nie zamkną, bo nieliczne wolne cele trzymają w rezerwie dla pisiorów.
   Chyba ze prezydent ich ułaskawi zanim sąd ich ukarze. Jak to ma we zwyczaju.

 5. to niezły „motorower typu cross” XDDDD

 6. Co za amator ja wueską uciekłem 4 razy.

 7. hehe ale idiota cross vs auto i błoto co za idiota na crossie

 8. Ja wam wszystko wyprostuje

  To nie motorower tylko motocykl

Dodaj komentarz

Z kraju