Zderzenie BMW z autobusem komunikacji miejskiej. Obaj kierowcy twierdzą, że mieli zielone (zdjęcia)

Po południu na jednym z lubelskich skrzyżowań autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym. Obaj kierowcy zapewniali, że wjechali na zielonym świetle. Policjanci ustalają teraz, który z nich się myli.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na ul. Choiny w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Wojtasa i Zelwerowicza zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniowała policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, kierujący autobusem mężczyzna jechał ul. Choiny od strony Jakubowic Konińskich. Z kolei kierowca BMW jechał ul. Wojtasa w kierunku ul. Zelwerowicza. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Obaj kierowcy zapewniali, że mieli zielone światło. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Niewykluczone, że sygnalizacja na tym skrzyżowaniu działa nieprawidłowo. Niedawno czekałem na Zelwerowicza do skrętu w lewo na Jakubowice osiem może dziesięć zmian świateł do jazdy na wprost. W międzyczasie widziałem taką sytuację: do jazdy na wprost Zelwerowicza zapala się zielone, a z lewej od Jakubowic wjeżdżają na skrzyżowanie jeszcze 3 pojazdy, w tym jeden to MPK. Nie widziałem, czy miały zielone, ale wjechały, gdy już zielonego mieć nie powinny. Dobrze, że pusto było.

 2. Coś z tymi światłami jest nie tak. Jakieś 2 tygodnie temu zostałem obtrąbiony przez kierowców jadących od strony Choin gdy wjechałem na skrzyżowanie po zapaleniu się zielonego do jazdy Zelwerowicza > Wojtasa. Dodam, że samochody za mną też ruszyły.

 3. Nie przepadam za kierowcami bmw, wiem jak jeżdżą! Ale w tym przypadku sądzę, że zawinił kierowca mpk. Moja kamerka w samochodzie codziennie rejestruje dziesiątki jak nie setki przypadków łamania przepisów przez kierowców mpk. A już wjeżdżanie na czerwonym świetle jest czymś nagminnym!!!

 4. Mam i ja kamerkę,ale nagrywa tylko wykroczenia osobówek.Dziwna ta kamerka,chyba muszę kupić osobną do nagrywania autobusów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia