690 680 960

Ten tytoń nie trafi na czarny rynek. Zarekwirowano nielegalny towar o wartości ponad 170 tys. złotych (zdjęcia)

Tytoń o wadze 240 kg miał posłużyć do nielegalnej produkcji papierosów. Funkcjonariusze straży granicznej skonfiskowali susz, którego wartość oszacowano na ponad 170 tys. zł.

W minioną środę funkcjonariusze straży granicznej prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W wyniku prowadzonych czynności na terenie pow. włodawskiego, funkcjonariusze przeszukali budynki gospodarcze znajdujące się na terenie prywatnej posesji.

Tam mundurowi natrafili na 240 kg suszu tytoniowego oraz urządzenie służące do jego wstępnej obróbki. Szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ponad 170 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, tytoń pochodzący z upraw prowadzonych na terenie powiatu włodawskiego, miał trafić do sprzedaży „na czarno” z przeznaczeniem na nielegalną produkcję papierosów.

Właściciel nielegalnego towar poniesie odpowiedzialność karną i stanie przed sądem.

(fot. NOSG)

10 komentarzy

 1. Dyżurny Ruchu na PKS

  Poszli po bandzie:) ale wynik

 2. Kontygent nie oddany , jest gorzej niź za Niemca i Sowieta razem wzięci. Słyszałem wczoraj źe średnio 13 doniesień jest do urzędu skarbowego przez źyczliwych ludzi w jeden dzień.
  Chyba tylko w Bieszczadach naleźy mieszkać , bo tam gęstość zaludnienia 1 osoba na km2.

 3. ciekawe ze 240 kg to 170 tys skoro
  i az dziwne ze nie uprawiaja i rezygnuja – a moze temu ze w skupie kilogram jest wart niecale 11 zł ? 240×11=to pewnie z 2600 skad ? 170 tys heh

 4. i komu miał to sprzedać? tego to już nie ustalą

 5. Nie jest dobrze kredyt zaciągnięty, a jak PiS przegra za 3,5 roku to kredyt będzie spłacał następny rząd 🙁
  taki artykuł wyskoczył ” Historyczna pożyczka. Polska sprzedała obligacje za 1,5 mld euro”
  A niby pieniądze są na wszystko 😉

 6. Za komuny każdy sobie machorę mógł mieć i pety kręcić we własnym zakresie ale tak widać wygląda owa „demokracja” gdzie miało być wolno więcej móc 🙂

 7. Bo ten tytoń akcyzy nie miał i Po prostu dym z niego nie leci. Pisiorki kasę rozdają także mogą być i liście z drzew aby kasa do państwa wpłynęła inaczej to przestepstwo.

 8. Najlepsze są te „wyliczenia ” oczywiscie z du…p.y wzięte

 9. Brawo brawo brawo dla wymiaru ,,sprawiedliwosci,, widac wlodawska policja sie nudzi bo zlikwidowali gimnazjum i niewidac juz gowniazy z fifkami pokitranych po krzakach … panie Z czas na emerytke przjsc ?

 10. To teraz szanowna redakcjo Lublin112.pl poprosimy o następny artykuł , w którym będzie wyjaśnione skąd te 170 tys. zł. Mieszkam na terenach wiejskich, więc mogę powiedzieć że ludzie którzy uprawiali zakontraktowany tytoń ,sprzedawali go w dużo wiekszych ilościach i musieli likwidować plantację bo dostawali grosze i nie opłacało sie go produkować , a tutaj znaleźli 240 kg i jest wart 170 tys. Jak to czytam to mnie szlak jasny trafia .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku