Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zdenerwował się, bo już nie kursowały autobusy. Wybił szybę

Mężczyzna wybił jedną z szyb na przystanku powodując straty na kwotę ponad 900 zł. Podejrzany o ten czyn 32-latek usłyszał już zarzut. Tłumaczył, że zdenerwował się, gdyż w nocy chciał wracać do domu, a nie przyjechał żaden autobus.

Do zdarzenia doszło w kwietniu tego roku na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca wybił jedną z hartowanych szyb wiaty przystankowej. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 900 zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

– Funkcjonariusze ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 32-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że tego dnia spożywał alkohol. Kiedy chciał wrócić do domu okazało się, że jest już późno i komunikacja miejska nie kursuje. Wówczas zdenerwował się i kilkukrotnie uderzył w szybę wybijając ją – relacjonuje
nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskej Policji.

O dalszym losie agresywnego 32-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

17 komentarzy

 1. Jakiś sfrustrowany naród w tej Białej, wyżywa się na szybach.

 2. Zdenerwował się, bo już nie kursowały autobusy. Uznał, że to dobry argument i wywalił szybę.
  A żona, że się spóźnił powinna wywalić mu parę zębów.
  A co, też miała powód do zdenerwowania.

 3. U takich ludzi trzeba sprawdzać od razu uprawnienia. Jak ma prawo jazdy, licencję lotniczą, pozwolenie na broń itp. – od razu kierować na rozpoznanie psychiatryczne, czy powinien je utrzymać.
  Jego zachowanie mocno odbiega od normy…

 4. Każdy mężczyzna ma w sobie taką podświadomą agresję i musi ją na czymś wyładować. Dobrze, że wybił szybę, to w domu będzie spokojny.

  • Ooo, kobieta wie, co ma w sobie każdy mężczyzna. Jakby wszystkich poznała.
   Gdyby to była prawda, to by na świecie kamień na kamieniu nie został…

 5. K ,,są taxi a nie szyba później w deszczu będzie stał jelop

 6. Dobrze, że 900 a nie 799.
  PiS bardzo lubiło wandali i złodziei i dwukrotnie podnosiło próg różniący przestępstwo od wykroczenia.
  W ostatnim pełnym roku rządów PO było to 400 złotych.
  PiS podniosło próg do 500 w 2018, a potem do 800 w 2023 – zapytajcie właścicieli i ajentów sklepów, co o tym sądzą – myślę, że jak z odpowiedzi usunięcie wulgaryzmy, to dużo nie zostanie 🙂

 7. Szyba nie odda

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport