690 680 960

Zbrodnia w Machowie: Wiadomo jak zginął Patryk P. Gdy był zakopywany już nie żył

Poważne obrażenia głowy, krwotok a w konsekwencji uduszenie było przyczyną śmierci Partyka P. z Machowa. Jego oprawca wciąż zmienia wersje wydarzeń.

Śledczy zajmujący się sprawą zabójstwa 17-letniego Patryka P. z Machowa w gminie Wilków otrzymali wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatka. Dzięki temu znana jest już dokładna przyczyna jego śmierci. Jak ustalili biegli, ofiara udusiła się własną krwią, która spływała do płuc. Krwotok powstał w wyniku rozległych obrażeń głowy. Wyklucza to jedną z hipotez, która wskazywała, że 17-latek mógł jeszcze żyć, gdy jego oprawca wrzucał go do wykopanego w zagajniku dołu i zakopywał.

Prokuratura wciąż nie zdradza, jakie jeszcze obrażenia miał Patryk P. Jednak jak nieoficjalnie ustaliliśmy, ciało miało być zmasakrowane. Urazy powstały po tym, jak przejechał po nastolatku ciągnik, później gdy był on ciągnięty za traktorem. Na szczegółowe wyniki sekcji zwłok trzeba jednak jeszcze poczekać. Będą one znane najwcześniej za dwa tygodnie.

Wciąż też nie jest do końca wyjaśniony przebieg feralnego wieczoru, gdy Patryk P. stracił życie. Jego oprawca, 19-letni Krzysztof K. ps. „Szpadel”, podczas przesłuchań składał wyjaśnienia, które za każdym razem różniły się od siebie. Co innego mówił policjantom, odmienne zeznania złożył podczas przesłuchania w komendzie a kolejną wersję przedstawił w prokuraturze. Przyznał się, że razem z 17-latkiem spożywali alkohol,potem się pokłócili. Nie zaprzeczał iż zakopał ciało swojego kolegi. Natomiast nie przyznaje się do zabójstwa 17-latka.

Krzysztofowi K.zostały przedstawione trzy zarzuty: zabójstwa, spowodowania obrażeń ciała oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przebywa w areszcie. Za kratkami może spędzić resztę życia.

(fot. policja)
2016-04-27 18:42:53

14 komentarzy

 1. A cóż da to dalsze wyjaśnienie….dla wielu z nas sprawa już jasna… Po szpadlu powinien walec drogowy przejechać zaczynając od nóg

  • Ela, jeśli byś przejechała takim walcem po człowieku, to stawiasz się na równi z mordercą…

   • Sromotnik (nie mylić ze sromem)

    Dajcie mi tylko zielone światło i stosowny walec drogowy, chętnie postawię się na tej równi z mordercą.

 2. No cóż dostanie 15 wyjdzie po 8 i tyle i to jeszcze za nasze pieniądze z podatków.

  • Myślę że 15 to on nie dostanie… Ma 19lat więc sąd potraktuje go jako mało letniego i da mu karę 25lat pozbawienia wolności z czego z 10 spędzi na enkach sam pod kamerami może potem go wezmą na ogólną a na warunkowe będzie mógł stanąć po 15latach z czego napewno nie dostanie warunku bo z doświadczenia wiem jak jest więc na 99% gobwypuszcza jak przesiedzi 24 lata ale raczej cały wyrok czyli 25lat do tego jakieś kadzienki bo siedząc tyle lat w kryminalne psychika siada pobije kogoś lub coś w tym stylu to mu dołożą także przed 50 może wyjdzie o ile wytrzyma i się nie powiesi

 3. jaka fachowa fotka na tle .. az milo popatrzec jak nie pozowac do zdjecia zal…

 4. Zrobił mu normalny pogrzeb,tylko bez księdza.

 5. Na zdjęciu ten po lewej aspirant to coś musiał wcześniej zażyć dla odwagi.

 6. Niech h… po cierpi troche i najlepiej nowym kombajnem przejechać po nim .

 7. Co za bydlak. Ciekawe dlaczego zawsze czepiał się słabszych? Szpadel to zwykły lamus jak jego cala rodzina. Gdyby bylo dozwolone to w ramach kary sam bym przejechał po nim traktorem. Ale póki co to mam nadzieję że ta menda sama odbierze sobie życie.

 8. pewnie jak wyjdzie będzie jeszcze mocniejszy wtedy większość będzie dla niego słabszymi i widząc po tym czego się dopuścił będzie stosował swoje prawo dżungli, to już taki człowiek nie bojący się niczego i nikogo, pewnie ciężko chory psychicznie

 9. a było to tak:
  1. napili się alkoholu następnie ten drugi co zginął siadł na błotnik, nieszczęśliwie spadł pod tylne koło (to wyjaśnia krwotoki wewnętrzne itd.) Szpadel wpadł w szok i zaciągnął gościa do dołka gdzie zrobił mu pogrzeb (tylko bez księdza) – jak pisał Vasyl. Ciągnął go na łańcuchu bo nie znał innej formy transportu zmarłego. W sumie przecież na traktor go nie włoży jak był połamany. Wpada pod koło, uraz głowy – w zasadzie gość już wtedy nie żył.
  2. miałem pisać scenariusz nr 2 ale w zasadzie 1 wszystko wyjaśnia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce