690 680 960

Zatrzymano mężczyznę, który żywcem zakopał szczenięta AKTUALIZACJA

Policja zaledwie w niecałą dobą po zgłoszeniu zatrzymała sprawcę znęcania się nad zwierzętami w Milejowie. Okazał się nim starszy mężczyzna.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej ustalili i zatrzymali sprawcę, który wczoraj zakopał żywcem pięć kilkudniowych szczeniąt. Okazał się nim, mieszkający w pobliżu 88-latek. Teraz z mężczyzną zostaną przeprowadzone czynności, a po przesłuchaniu usłyszy on zarzuty. Za uśmiercanie oraz znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Da zdarzenia doszło wczoraj w rejonie ulicy Topolowej w Milejowie. Na wieczorny spacer ze swoimi dziećmi wyszła mieszkająca w pobliżu kobieta. W pewnym momencie usłyszeli oni niepokojące odgłosy. Gdy rozpoczęli poszukiwania miejsca skąd one dochodziły, nagle z przerażeniem ujrzeli świeżo rozkopaną ziemię, spod której wygrzebywał się malutki szczeniak.

Dzieci kobiety natychmiast rzuciły się na pomoc, i rękami rozgrzebując ziemię a pod nią odnalazły kolejne 4 małe szczenięta. Psy były zmęczone i wychłodzone. Niestety jednego z nich nie udało się uratować. Pozostałe pieski zostały przekazane pod opiekę lekarza weterynarii.

Na miejsce wezwano również funkcjonariuszy policji, którzy dzięki wykonanym na miejscu oględzinom a także zebranym śladom ustalili i zatrzymali sprawcę tego haniebnego czynu.

AKTUALIZACJA 19:30

Nie żyje wszystkie pięć szczeniąt. Lekarz weterynarii uśpił wszystkie ocalałe psiaki.

(fot. KWP Lublin)
2014-05-01 18:36:34

15 komentarzy

 1. Cieć z Lubartowskiej

  Jednak to prawda, że na starość się dziecinnieje.
  Dziadek stary, a głupi jak większość małolatów.
  Dla niego 3 lata pierdla to jak dożywocie, ale kara musi być.

 2. Bydle… Psychol… Wariat. Powinien dostać 3 lata pozbawienia wolności i pracę w kopalni w Bogdance bez jedzenia i picia na najniższym dole. A pensja łobuza powinna iść na schroniska dla zwierząt. W między czasie podczas przerwy na odpoczynek 20 batów tak jak w Janosiku…

 3. sk****syn

 4. obserwator rzeczywistosci

  Typowy Polak – Katolik

  • ostatni sprawiedliwy

   no, no, no, tylko bez inwektywów, bo psychole wśród ateistów itp. to wcale nie rzadkość, jak ktoś ma zrytą psychikę to nie widzę głębszego sensu obrażania porządnych katolików i po co generalizować i upraszczać sprowadzając taki incydent do wiary i to jeszcze katolickiej, takim padalcem i zwyrodnialcem jak ten stary pierdziel to trzeba się urodzić!!!

   • Nie tłumacz d***** bo i tak nie zrozumie. Woli palikociarnie z gejami, lesbami i pedofilami.

 5. dobrze 5 lat bym dał moze sie nauczy jak sie obchodzi z zwierzetami one tez mają uczucia leb jeb**y

 6. po co to zakopywać , trzeba było do rzeki wrzucić.

 7. nie rozumiem… dlaczego reszta została uśpiona????

  • wszystkie ślepe mioty są usypiane i jakkolwiek brzmi to okrutnie, taka jest powszechna praktyka, stosowana w większości ośrodków na całym świecie.

 8. Można było wystawić na tablica.pl albo na allegro za symboliczne 50zł albo sprzedać na tzw pchlim targu … Od razu już usypiać ??

  Ludzie opamiętajcie się z komentarzami po co zakopywać, trzeba było do rzeki wrzućić… Zwierzak też potrzebuje trochę miłości…
  Proponuje skoczyć z wieżowca bo po co ” żyć jak można skoczyć se i po co męczyć się”

  • Widać, że nie masz pojęcia o bezdomności. Ludzie żałują 5zł za szczeniaka, 50 nikt nie da. Obecnie na jednym tylko serwisie jest ponad 2000 ogłoszeń ludzi, którzy chcą się pozbyć niechcianych psów. A to jest może 1-10% całości, bo większość nie ogłasza w internecie.

   Usypianie ślepych miotów to nie jest rzecz, która powinna mieć miejsce w idealnym świecie. Ale żyjemy w świecie realnym, gdzie 40-60% dorosłych psów umiera w schroniskach. Szczeniąt -95%. I to w męczarniach. Lepsza humanitarna śmierć niż powolne konanie w rzece, w rowie, w dole lub w schronisku.

 9. Pan Sołtys z Lublina

  88 letnie wydanie katolika. Sąd dziadka nie powiesi, ale jak mu z połowę emerytury (jeśli ją ma) ,grzywna zabierze to przynajmniej sąsiedzi zaczną inaczej myśleć o traktowaniu zwierząt.

  • Skąd ta pewność, że to katolik? Widzę gimboateizm i obrażanie katolicyzmu przy każdej możliwej sytuacji nadal w modzie.
   Już nie wspominając, że topienie lub zakopywanie szczeniąt/kociaków jest nadal praktykowane, jednak na szczęście już nie tyle co te 5-10 lat temu.

 10. dla takiego fiuta nie ma kary….w polsce wogole nie ma odpowiednich kar za znecanie sie nad zwierzetami, na osiedlu na ktorym mieszkam debil wyrzucil z 3 go pietra suczke 3 lata temu,psina umarla w meczarniach,nie udalo jej sie uratowac…i co,dostal 3 lata w zawieszeniu,grzywna ktorej nie zaplaci bo to patologia jest…***** *********,jak go ktos zna to niech wie ze to sk******…

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej