Zatrzymania i zarzuty za organizowanie nielegalnej migracji

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie Warszawy, Białegostoku i Terespola 5 osób wchodzących w skład międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej organizującej nielegalną migrację cudzoziemców z państw Zakaukazia. Wśród zatrzymanych jest troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Na wniosek prokuratora wobec dwójki podejrzanych Rosjan, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania Polski oraz dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych poręczenie majątkowe.

Szlak z Zakaukazia do Europy Zachodniej

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa przestępcza na przestrzeni ostatnich kilku lat, przerzuciła z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej, co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców. Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje świadczące o przestępczej działalności grupy.

(fot. SG)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Płotki się łapie, Soros, Merkel i reszta chodzą na wolności.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu