Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymani oszuści działający metodą „na wnuczka”. Odzyskano ponad 60 tys. złotych

Lubelscy policjanci zatrzymali trzy osoby do sprawy oszustw metodą „na wnuczka”. Do zatrzymań doszło na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.


 

W minioną środę policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z KGP, KWP w Olszynie i KPP w Ostródzie zatrzymali 3 osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą na tzw. wnuczka.

Dwaj zatrzymani mężczyźni byli kurierami i wpadli podczas przekazywania pieniędzy. 29-latek to mieszkaniec Torunia, zaś 39-latek do mieszkaniec powiatu chełmskiego. Mundurowi odzyskali ponad 60 tys. złotych. W środę zatrzymano także 29-letnią kobietę, żonę młodszego z mężczyzn.

Szajka działała na terenie województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Do pierwszego zatrzymania w tej sprawie doszło w styczniu. Wtedy wpadł 23-latek, zwerbowany jako kurier do odbioru pieniędzy.

 

Do oszustw dochodziło w m.in. Chełmie, Toruniu, Płocku, Iławie, Grudziądzu, czy Radomiu.

– Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymane osoby mogły uczestniczyć w odbiorze i przekazaniu pieniędzy z około 50 przestępstw, które miały miejsce na terenie całego kraju. Straty mogą być szacowane na kwotę nawet 1,5 mln złotych. Na tym etapie prowadzonych czynności ustaliliśmy, że jeden z kurierów uczestniczył w przekazaniu pieniędzy z ponad 30 oszustw. Największe dotychczas straty poniósł mieszaniec Gdańska przekazując oszustom ponad 300 tys. zł. – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Dzisiaj podejrzani trafią do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

– Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec dwóch z mężczyzn 29 i 39-latka aresztów tymczasowych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.


2016-02-19 10:14:26
(fot. wideo KWP Lublin)

9 komentarzy

 1. To ten drugi koleś to w końcu ile ma lat 39 czy 38 ? Bo na początku artykułu pisze że 39 letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, a na końcu że 38 letni. To droga redakcjo pisz poprawnie te artykuły. Bo to już nie pierwszy taki artykuł z rozbieżnymi danymi.

 2. Dobrze tak tym scierwom. Żerują na starszych ludziach. Ćwiare im i do tego prace w kamieniolomach za 5zl/h dzieki ktorej spłacą co do grosza okradzione osoby.

 3. Mario - jeden z dwóch

  Jeszcze się patol na czwartym zdjęciu uśmiecha pod nosem… Oj, zdjęło by mu się ten uśmiech bejsbolem, zdjęło, aż by mu się dziąsełka szczelnie domykać zaczęły…

 4. no ludzie są tępi skoro dają taką kasę a tyle się o tym mówi… a wy gnijcie w kiciu teraz

 5. takie stare pryki a w głowie zamiast mózgu to siano 😀

 6. A Dariusz Ł. „wnuczek” z Lublina jest już na wolności. „Zachorował” na głowę i go puścili???

 7. I dlaczego zasłaniacie te parszywe mordy? Chyba nie ma bardziej odrażającego przestępstwa niż wyłudznie kasy od starszych ludzi pod pretekstem pomocy rodzinie. Zdjęcia takich kanalii powinny być publikowane wszędzie.

 8. ten maly z czarnymi wlosami to Artur W******.mieszka na g******** 5 w Chelmie.ma zone I dwojke dzieci

 9. Gdzie przez osiem..( ostattnnich 🙂 lat tyle zarobią. Wyjdą z puszki odkopią pieniądze i będą żyli jak królowie.Prawo jest za lagodne w stosunku do złodziei!