Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą. Auto przewróciło się w rowie (zdjęcia)

Wczoraj rano na drodze krajowej nr 17 kierowca volkswagena zasnął za kierownicą. Pojazd zatrzymał się na boku w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 5 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Podkrasne.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen 28-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenie pojazdu.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Jedna osoba podróżująca pojazdem trafiła do szpitala na badania. Jak się okazało nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zaśnięcie 28-latka za kierownicą oraz nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków, która uniemożliwiła kierowcy szybką reakcję na utratę panowania nad pojazdem.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, ze kierowca volkswagena był trzeźwy. 28-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

Zasnął za kierownicą. Auto przewróciło się w rowie (zdjęcia)

Zasnął za kierownicą. Auto przewróciło się w rowie (zdjęcia)

(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

    Kierowca zasnął to i auto położyło się do odpoczynku w przydrożnym rowie.
    To tak jak mówi przysłowie: „Jaki pan, taki kram”.

  2. Jazda pod wpływem – karalna, jazda na wczorajszym – również może być karalna, ale jazda po 24 godzinnej służbie jest jak najbardziej na legalu i nikt tego nie zabrania, choć reakcja kierowcy na wszelkie bodźce zewnętrzne może być słabsza od tej gdy jest na wczorajszym.

Z kraju

Sport