Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zareagowała widząc pijanego kierującego. Mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów

Dzięki czujności kobiety, która jechała drogą wojewódzką, udało się zatrzymać 58-letniego mężczyznę, który kierował renaultem „na podwójnym gazie”. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu we krwi oraz posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 15.20, dyżurny biłgorajskiej komendy odebrał telefon od kierującej, która podróżowała drogą wojewódzką nr 835 na trasie Księżpol – Biłgoraj. Kobieta poinformowała, że przed nią porusza się kierowca pojazdu marki Renault, który nie trzyma się swojego pasa ruchu i może być nietrzeźwy. Niestety, jej przypuszczenia okazały się słuszne.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów kierujący pojazdem został zatrzymany. Okazało się, że 58-latek prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że miał on zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Warto przypomnieć, że łamanie zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd, stanowi przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości wiąże się z karą dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną od 5 do 60 tysięcy złotych, na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Pijaki za kraty.!!!!!!! Myślicie że teraz będzie jeździł z dwoma zakazami?

    • Dopóki nie skonfiskują mu samochodu lub go nie zapuszkują, to będzie jeździł z 10 zakazami. Jak wszystkie moczymordy. Dopóki mogą i mają czym, to pojadą.

  2. Emocji 100x mniejsze niż w przypadku 80-letniej babci jeżdżącej rowerem po chodnikach.

  3. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej z którego jak z innych skorzysta nasz „rząd” przez pana koma-przecinek-minus

  4. HAHA NIE MA DNIA ŻEBY NA TEJ STRONIE NIE BYŁO WZMIANKI O KILKU PIJANYCH TE CAŁE KARY O KANT DUDY POTŁUC XDDD PIJAŃSTWO W TYM KRAJU BYŁO JEST I BĘDZIE AMEN XDD

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo