690 680 960

Zaprosił przypadkowych mężczyzn na wspólną libację, kilka razy stracił świadomość. Został okradziony i pobity (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali cztery osoby do sprawy rozboju i kradzieży. 22-latek stracił pieniądze oraz sprzęt elektroniczny o wartości kilku tysięcy złotych po tym, jak zaprosił do swojego mieszkania nowo poznane osoby na wspólne spożywanie alkoholu.

W ubiegłym tygodniu do jednego z mieszkań przy ul. Lubartowskiej w Lublinie 22-letni mężczyzna zaprosił przypadkowych mężczyzn. Tam razem spożywali alkohol oraz zażywali narkotyki. W trakcie libacji pokrzywdzony kilkukrotnie tracił świadomość.

W tym czasie mężczyźni dokonywali kradzieży. Ich łupem padł między innymi laptop, okulary VR oraz e-papieros i telefon komórkowy. Po pewnym czasie 22-latek został zaproszony przez jednego ze sprawców na ulicę Grygowej, gdzie nadal trwała libacja. Tam z kolei mieszkaniec Lublina został zaatakowany przez mężczyznę i pobity. Sprawca domagał się od niego dostępu do bankowości internetowej. Gdy mu się to udało, wykonał przelew na konto swojej znajomej.

Kiedy 22-latek doszedł do siebie sprawę zgłosił na policję. W międzyczasie na utracony telefon komórkowy dodzwonił się ojciec pokrzywdzonego. Słuchawkę odebrała kobieta, która oświadczyła, że znalazła urządzenie i chętnie je odda. Podczas przekazania czekali już na nią policjanci. 25-latka jako pierwsza została zatrzymana i usłyszała zarzuty paserstwa. Jak się okazało, to właśnie na jej konto były przelewane pieniądze.

Kryminalni zatrzymali następnie 24-latka, który usłyszał zarzuty rozboju i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Na końcu wpadli dwaj 28-latkowie. Mężczyźni, wiedząc, że są poszukiwani, ukryli się pod zmienionymi danymi w jednym z hoteli na terenie Lublina. Oni z kolei usłyszeli zarzuty kradzieży sprzętu elektronicznego. Dodatkowo jeden z nich odpowie za udzielania narkotyków. Wczoraj obaj decyzją prokuratora trafili pod dozór policji.

Za rozbój grozi do 10 lat więzienia. Z kolei kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

26 komentarzy

  1. POSZEDŁ NA IMPREZĘ NA GRYGOWĄ ODWAŻNY KURLA XDD

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…