Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapłaciła zadatek za sylwestra w domku w Zakopanem. Kontakt z ogłoszeniodawcą urwał się

Koniec roku to idealny czas dla oszustów na wyłudzanie pieniędzy metodą na „domek w górach”. Mieszkanka powiatu opolskiego myśląc, że robi rezerwację pobytu w sylwestra w domku w Zakopanem, wpłaciła zadatek w wysokości 1000 złotych. Niestety kontakt z ogłoszeniodawcą urwał się.

Wczoraj do policjantów z Opola Lubelskiego zgłosiła się mieszkanka miasta, która zgłosiła oszustwo na „domek w Zakopanem”. Kobieta chciała wraz ze znajomymi spędzić w górach sylwestra i na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych znalazła atrakcyjną ofertę wynajmu domku w zimowej stolicy Polski.

Kiedy skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, dowiedziała się, że w celu zapewnienia rezerwacji wymagany jest zadatek w wysokości 1000 złotych, który należy wpłacić na podane konto bankowe. Kobieta postąpiła zgodnie z otrzymanymi instrukcjami i oczekiwała na szczegółowe informacje związane z rezerwacją.

Niestety, po przesłaniu pieniędzy kontakt z osobą, która miała wynająć mu domek, urwał się. Mieszkanka Opola Lubelskiego zorientowała się, że została oszukana. Sprawą zajmują się policjanci.

Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetowych ofert wynajmu mieszkań. Dokładnie sprawdzajmy, czy obiekt, w którym oferowane są miejsca noclegowe, rzeczywiście istnieje i jeśli to możliwe dokonujmy pełnej płatności na miejscu. Czytajmy opinie o obiekcie i wynajmującej go osobie. W ten sposób unikniemy oszustwa i ustrzeżemy się przed utratą pieniędzy.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

  1. Jest zarobiona. Jak nie dojdzie do transakcji to zadatek z mocy prawa podlega zwrotowi w podwójnej wysokości. Tylko ogłoszeniodawcę musi znaleźć.

  2. Sławomiry niech oddają za milosc w Zakopanem hahaha jak słyszę te piosenke to mi się wymiotować chce

  3. Teraz gwiazdy TVP Sławomira, Zenka i Mariolę obejrzy w telewizji a do Zakopanego przyjedzie po Nowym Roku. Będzie taniej!!!

  4. Po co jechać na drugi koniec Polski jak wódki można się w domu napić.

  5. Chytry dwa razy traci.

  6. Piękne zdjęcie. Chciałbym tam być w takich samych warunkach ja uchwycone na zdjęciu.