Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zapłacił za telefon, ale go nie dostał

Ofiarą oszustwa padł mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna zakupił przez Internet telefon komórkowy za ponad 2 tys. złotych. Zamówienie nie dotarło, a sprawą zajmują się policjanci.

Mieszkaniec Zamościa chciał zakupić telefon komórkowy. Znalazł więc ofertę na jednej ze stron internetowych, a następnie nawiązał kontakt ze sprzedawcą i ustalił szczegóły sprzedaży oraz kwotę zakupu.

Na otrzymany numer konta tytułem zapłaty przelał ponad 2100 złotych. Sprzedawcy wysłał dowód zapłaty i cierpliwie czekał na przesyłkę. Kiedy minął termin umówionej dostawy zaniepokojony nawiązał kontakt ze sprzedającym, który zapewnił mężczyznę, że telefon został już wysłany.

– Jednak mimo upływu kolejnych dni nie otrzymał zakupionego towaru. Ponownie napisał wiadomość do sprzedawcy, że z uwagi na opóźnienia w dostawie wypowiada umowę i prosi o zwrot pieniędzy. Na tę wiadomość nieuczciwy sprzedawca już nie zareagował. 46-latek nie otrzymał zwrotu pieniędzy ani telefonu, o oszustwie zawiadomił policjantów z Zamościa – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Kupujesz przez Internet? Zachowaj ostrożność

Decydując się na zakupy przez Internet zachowajmy ostrożność. Wybierajmy sprawdzonych sprzedawców, z pewną historią działalności na rynku, czytajmy komentarze na ich temat. Nie działajmy pochopnie i jeśli jest taka opcja – wybierajmy możliwość zapłacenia za przesyłkę u kuriera, zwłaszcza gdy zakup dotyczy drogiego towaru.

7 komentarzy

 1. Chyba takim ludziom trzeba przydzielać jakąś opiekę, skoro nie potrafią myśleć.
  To nie jest nic trudnego.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Nie podzielam zdania, że przydzielenie w Polsce opieki głupim to nic trudnego.
   Spróbuj poprosić, a dowiesz się, że to wręcz niewyobrażalnie niemożliwe.
   A tymczasem: głupich nie sieją, sami rosną (oczywiście przy pomocy NFZ, Tuska i Putina).
   O, dzięki Bogu, jeszcze nie świętym Jarosławie nie wspomnę, bo za malutki.:lol:

  • „Dzieci Zamojszyzny mają pieniądze”, słynni sitarze mają pieniądze. Ponadto latyfundia rolnicze w zamojskim i czarnoziemy przynoszą duże zyski.

 2. Co on takiego chciał kupić, za 2100 to już można kupić porządny telefon w sklepie stacjonarnym.

 3. Jak nie z czego dzwonić niech przyjdzie dam mu nokie 5110 i będzie dzwonił… Co najwyżej zagra w węża…

 4. przerabiałem to, policja znalazła oszusta, został skazany przez sąd, a ja wyrokiem z klauzulą wykonalności mogłem tyłek podetrzeć – bo nie ma gościo nic i siedzi w kiciu

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo