Zamordował swoich rodziców i kuzyna. Krzysztof C. nie trafi do więzienia

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa w Piaskach Szlacheckich. Do sądu skierowany już został wniosek o umorzenie postępowania. Sprawca, który przebywa w tymczasowym areszcie, ma trafić do szpitala psychiatrycznego.

Dobiegło końca prowadzone od lipca 2017 r. śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa w Piaskach Szlacheckich koło Krasnegostawu. Do Prokuratury Okręgowej w Zamościu wpłynęły ostatnie opinie z zakresu badań biologicznych i genetycznych. Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. Jana Sehna w Krakowie potwierdzili dotychczasowe ustalenia śledczych. Zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości, że Krzysztof C., który zamordował rodziców oraz kuzyna, cierpi na przewlekłe psychotyczne zaburzenia psychiczne o obrazie schizofrenii urojeniowej. W czasie popełnienia czynów był więc całkowicie niepoczytalny.

Dlatego też śledczy zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Okręgowego w Zamościu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec Krzysztofa C. środka zabezpieczającego w postaci pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Biegli orzekli bowiem, że mężczyzna jest niebezpieczny dla otoczenia i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dokona on z przyczyn chorobowych takich samych lub podobnych czynów. Aktualnie Krzysztof C. przebywa w tymczasowym areszcie.

Do zbrodni doszło w połowie lipca 2017 roku. Jedna z mieszkanek Krasnegostawu powiadomiła policje, że nie może się skontaktować ze swoimi rodzicami. Policjanci na miejscu odnaleźli zwłoki małżeństwa w wieku 57 i 56 lat oraz ich 84-letniego krewnego. Ciała były ułożone w jednym pomieszczeniu, przysypane wapnem i przykryte plandeką. Na to wszystko położone zostały paczki styropianu. Sprawcą okazał się syn zamordowanego małżeństwa. Co więcej, wcześniej wielokrotnie znęcał się on nad swoimi rodzicami. W 2013 roku odpowiadał za to przed sądem i został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności. Gdy wyszedł na wolność, gehenna rodziny powróciła.

Jak wynika z materiałów śledztwa, podejrzany od dłuższego czasu planował dokonanie zbrodni. Chodziło mu jednak o uśmiercenie tylko swojego ojca Janusza C. Powodem miało być subiektywne przekonanie, iż to właśnie ojciec chce zabić go jako pierwszy. Pozostałe ofiary Krzysztofa C., a więc jego matka Jolanta C. i kuzyn Stanisław M. poniosły śmierć z uwagi na fakt, iż podejrzany chciał pozbyć się ewentualnych świadków.

(fot. lublin112, policja)
2018-03-22 23:50:45

26 komentarzy

 1. Pchają się te zbiry do wariatkowa, ale przecież wiadomo, że tam w ramach „leczenia” zrobią z nich warzywa…

  • Jasny Gwint !!!

   Uważam, że takie jak powiadasz, „warzywo” jest znacznie mniej groźne niż jakby mieli go wypuścić na wolność z gwarancją, że „nie stwarza zagrożenia dla otoczenia”, a potem okazałoby się, że jednak „stwarza zagrożenie dla otoczenia” bo zaciukał z 5 innych osób.

   • A dlaczego mieliby wypuścić go na wolność? Przecież zaplanował i dokonał morderstwa. Karą za potrójne morderstwo jest dożywocie. Zamknąć go w skrzydle więziennym wraz z innymi mordercami skazanymi na dożywocie i niech się mordują. Nam to na rękę, że żadnej wcześniej nie wyjdzie przez ułaskawienie.

  • Warzywa na wiosnę się sadzi a na jesień wykopuje. Będzie wegetował w szpitalu, aż dojrzeje lub zgnije. Ciekawe, kto będzie następny, jak go wypuszczą.?

  • Dobrze zrobia a haloperidol zdziala cuda, teraz tam go dojada.

 2. No nie ma to jak zrobić z siebie warjata żeby nie pójść do pierdla

 3. Ciekawe co sie zmienilo od czasu kiedy go skazywali na 3,5? Ciekawe czy wtedy nie byl niepoczytalny? Jezeli byl to sedzia, prokurator i cala reszta towarzystwa, ktora przylozyla reke do skazania niepoczytalnego czlowieka powinna zostac wydalona z zawodu. Z drugiej strony ciekawe czy osoba poczytalna zamordowalaby kogos…

 4. Planował morderstwo, usunął świadków, zacierał ślady. Moim zdaniem logicznie postępował ale biegli stwierdzili inaczej. Powinni wziąć odpowiedzialność za swoje opinie jeśli komuś jeszcze ten człowiek wyrządzi krzywdę. Ale przecież choremu trzeba pomóc.

  • To nie jest tak, że gdy „wyzdrowieje” to go wypuszczą na wolność. Wtedy trafi do pierdla na dożywocie i tutaj pojawia się pytanie: po co leczyć coś co i tak zgnije w pierdlu?

   • Niestety, nie trafi. O nie można się z tym pogodzić, że w czasie popełniania czynów był niepoczytalny. Nie był, bo planował, zacierał slady, ukradł pieniądze,schował sie na cmentarzu itd. UDAJE!!! Ale mam nadzieję, że w psychitryku go załatwią!!!

 5. skoro to planował od dawna…to jak może być psychicznie chory??? chyba, ze psychopatę można nazwać psychicznie chorym…w takim układzie każdy morderca moze sie ubiegać o taki status…

 6. Niech jego krewni się wypowiedzą w sądzie czy jest świrem czy udaje bo się boi pierdla.

  • Wypowiadam się tu, publicznie wg mnie absolutnie nie jest niepocztalny!!! To psychopata, który doskonale potrafi manipulować ludźmi, nieraz się tym chwalił. Widocznie biegłych też oszukał

 7. Obywatel gorszego sortu

  Na tle takiego „człowieka”, który jest na tyle zdrowy, że planuje i z zimą krwią morduje swoich bliskich, można by sobie przypomnieć niemiecką czystkę znaną jako „Akcja T4”.
  Niewątpliwie było to okrutne, ale kraj uwikłany w koszty prowadzonej wojny, pozbył się wszystkich tych, na których u nas pod przykrywka „choroby” chucha się i dmucha bo to CZŁOWIEK (!).

  • Pewnie teraz co bardziej gorliwe przedszkolaki, tudzież „szkolaki” buszują po necie szukając materiałów o tej „Akcji T4”.
   Podpowiadam: chodzi tu o eutanazję dla takich i podobnych „człowieków”, jak opisany wyżej „chory”.

 8. biedny chory chłopak , na pewno rodzice bili go po głowie

  • Może i bili, jednak niezbyt skutecznie, bo nie oni jego, tylko on ich wyprawił na ten rzekomo lepszy świat.

 9. W takim przypadku kara śmierci 🙂 Po co utrzymywać darmozjada.

  • Patriota empatyczny

   Nie można go „utylizować” bo to przecież CZŁOWIEK, tak jak np. inne „warzywka”, obciążają budżet Państwa, ale co z nimi zrobić?

   • Nie jest jak inne „warzywka”. Zabrał życie 3 innym osobom, powinno się zabrać i jemu.

 10. Typ po 3,5 roku wraca do rodziny za której nękanie został skazany…. Genialne

  • Dyrdymałko Eustachy

   Wraca i… z czystej wdzięczności, wyprawia ich do grona aniołków.
   A wysoki sąd i cały wymiar sprawiedliwości, łudzili się nadzieją, że będą żyli długo i szczęśliwie.

  • bo w tym kraju nie ma czegoś takiego jak w Ameryce…zakaz zbliżanie się na odległość iluś metrów…tu bandzior, który bije rodzinę po odsiedzeniu kary wraca do domu…do tych których krzywdził…w tym wypadku rodziców…w innych do żony i dzieci…

 11. Niby taki nie pocxytalny.a wiedzial jak ukryc ciala.powinni bandziora skrocic o glowe.

 12. zakład utylizacji śmieci

  Śmieci nalezy utylizować a nie przechowywać

 13. Czyli jesli postepujesz jak ten zwyrol,to nie jestes morderca,tylko psychol. Ciekawa teoria na tlumaczenie zaplanowanego zabojstwa. Ale w psychuszce dobrze go naszprycują. Gdzie najlepiej testowac leki? Wlasnie tam.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9588zł -0.44%
  • GBP 4.9449zł -0.22%
  • EUR 4.4697zł 0.06%
  • CHF 4.202zł 0%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”