690 680 960

Zalane posesje i uszkodzone drogi. Wszystko przez oberwanie chmury (zdjęcia)

Oberwanie chmury nad Tarnawką w gminie Zakrzew sprawiło, że drogi zamieniły się w rwące potoki a wezbrana woda wdzierała się do budynków. Z żywiołem przez kilka godzin walczyli strażacy.

Czwartkowa wieczorna burza wyrządziła sporo strat w miejscowości Tarnawka w gminie Zakrzew. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły około godziny 18 sprawiły, że w ciągu kilkunastu minut woda zaczęła zalewać posesje a wezbrane potoki podmywały lokalne drogi. Już po kilku minutach na miejsce zaczęły przyjeżdżać pierwsze zastępy strażaków.

Działania polegały przede wszystkim na wypompowywaniu wody z zalanych budynków, udrażnianiu przejazdu na drogach oraz pomocy mieszkańcom. Zabezpieczano też posesje przed dalszym zalewaniem.

W działaniach, które trwały blisko do północy, brało udział siedem zastępów straży pożarnej z Bychawy, Zakrzewa, Tarnawki, Starej Wsi oraz Dragan.

 

fot, wideo- nadesłane Paulina,

12 komentarzy

 1. Zabudowujcie dalej doliny rzeczne i terasy zalewowe.

 2. Zawsze mówiłem i mówię że najlepiej mieszkać z w mieście w bloku

  • Szwagier??na 10 piętrze bez windy.Lub w socjalnym na ul. Grygorowej , urozmaicenie monotonego źycia miasta inspiracji.

 3. Trzeba było się Ubezpieczyć…

 4. cimoszewicz- ,,trzeba było sie ubezpieczyć”

  • NOI TAKA PRAWDA WSIOWY PAJACU! TRZEBA SIE BYLO UBEZPIECZYC!! TYLKO SKOMLAC UMIECIE A TO ŻE TANIO A TO ŻE SUSZA HE HE

   • Ale cuchniesz miejska szmato, co ze wsi cię wywalili bo dość już twojego smrodu mieli.

    • Gnido ze wsi. Nigdy wiesniaku nie dorownasz miastowym. Smrodu kur i bydła z siebie do śmierci nie zmyjesz! Jesteś kimś gorszym i zawsze będziesz.

 5. Chyba Antoniny Grygowej a nie Grygorowej znam dużo i porządnych tam mieszka

 6. Autorem tekstu artykułu jest mój śfagier Jacek, o czym redakcja nie wspomniała ?

 7. A Pani naczelnik z kryzysowego Ruda K…… nie lansuje się na powodzi…. czyżby się bała???? A może mała widownia zwykli ludzie nie wyższe sfffeeerry!!!! Co własna gmina to jej śmierdzi wielka dama Ku……. tylko zapomniała skąd jej nogi wyrosły !!!!!!!!!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas