Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Załamanie pogody nadchodzi do woj. lubelskiego. Nawet 45 mm deszczu, silny wiatr i burze

Prognozy wskazują, że przed nami załamanie pogody spowodowane przechodzeniem pofalowanego frontu chłodnego i płytkiego niżu w jego obrębie. W ciągu najbliższych 24 godzin wysokość opadów w regionie może sięgnąć 20-45 mm. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze, zwłaszcza w drugiej połowie dnia i wieczorem oraz w nocy z soboty na niedzielę.

Sobota przyniesie w woj. lubelskim zachmurzenie duże, przejściowo i okresami całkowite z niewielkimi przejaśnieniami. Panować ma typowo niżowa pogoda. Dlatego też w wielu powiatach prognozowane są okresami opady deszczu, gdzieniegdzie też burze z gradem. Możliwa wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, do około 15 mm. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 21°C na północnym-zachodzie, do 25°C na południowym-wschodzie. Wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków zachodnich, tylko początkowo na wschodzie południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h.

Prognozowane jest w nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu, początkowo możliwe miejscami słabe i umiarkowane burze. Możliwa suma opadów do 20-30 mm. W najchłodniejszej części nocy od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni. Intensywne opady mogą miejscami spowodować podtopienia i zalania, a nawet wzrost poziomu wód w rzekach.

Niedziela przyniesie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie na południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Największe natężenie opadów w zasięgu pofalowanego frontu prognozowane jest w godzinach popołudniowych i nocnych w woj. lubelskim. Najmniej deszczu może spaść na północy regionu do 10-20 mm, natomiast w centrum do około 20-25 mm, z kolei w powiatach położonych na południu woj. lubelskiego do 40-45 mm, powodując wzrost poziomu wód w rzekach i lokalne podtopienia i zalania.

Prognozy pogody dla Polski

Położenie opadów i lokalnych burz

20 komentarzy

 1. Czy będą takie silne jak prognozowane ostatnio gdzie w regionie nie było jednego wyładowania?

 2. No fani pogody i redakcja wraz z nimi jedli grochówkę i teraz będzie ostro grzmialo ludzie czy żeście wy z tymi burzami na głowy poupadali nikt nigdzie o tym nawet nie wspomni a u was co tylko jakieś załamanie to od razu burze a okazuje się że to lipa tylko redakcja się nie przyzna ale tych pseudo meteo będzie zawzięcie bronić robiąc tym z siebie jedynie pośmiewisko

  • Burze był w powiecie tomaszowskim i hrubieszowskim. Warto sprawdzać komentowaną tematykę.

   Kolejny Pana „nick” nie zmienia tego, że nie wie Pan co dzieje się w pogodzie 🙂

 3. No po dobrej grochówce grzmieć będzie i to na pewno

 4. No cóż można stwierdzić krótko jaki portal taka pogoda tymi niby ostrzezniami i wiecznymi burzami robią jedynie z siebie pośmiewisko nic więcej żaden portal meteo co prawda wspomina o deszczu lecz nie o burzach a tu co komunikat to burza i to na ostro co się potem okazuje że nie było nic No ale redakcja tych oszołomów będzie zacięcie bronić pogrążając się tylko

  • Po co pisać kolejny raz bzdury. Komentujący nie przygotował się po raz kolejny do dyskusji o pogodzie.

   Burze był w powiecie tomaszowskim i hrubieszowskim. Warto sprawdzać komentowaną tematykę.

 5. Pan Sołtys z Lublina

  Spokojnie panie i panowie, ja sołtys Wam to mówię, zaprawdę będzie padać. Za pół godziny i solidnie.

 6. U nas była konkretna burza strasznie lało i grzmiało kilkadziesiąt drzew w gminie połamanych. Dla tych co piszą że burz nie będzie niech sobie darują komentarze redakcja jak zawsze miała rację

 7. Grażyna co ty żeś dziś brała marychę czy kac cie trzyma bp burz nie było i nigdzie nic nie wyleciało

 8. Tyle że pada i trochę wieje ale bardzo żadnej dramy nie ma …. burzy nie widze … okolice Lublina

 9. Tyle że wieje trochę i pada burzy nie ma j nie było okolice Lublina do 10 km …. sam deszcz

 10. Dziadek ze Slamsowa

  U mnie na slamsowie też na tyle pokropiło, że się nie kurzy

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport