Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zadzwonił do 77-latki i powiedział, że jej córka potrąciła kobietę w ciąży. Seniorka oddała mu oszczędności

Niemal 50 tysięcy złotych straciła 77-letnia mieszkanka Zamościa, która uwierzyła w opowiadaną przez oszustów historię. Kobieta usłyszała w rozmowie telefonicznej, że jej córka potrąciła ciężarną kobietę.

Przedwczoraj wieczorem 77-latka z Zamościa odebrała telefon od mężczyzny, który przekazał seniorce, że jest policjantem i dzwoni w sprawie wypadku, który spowodowała jej córka.

Rozmówca przedstawił jej wymyśloną na potrzeby przestępczego procederu historię o wypadku, do którego miało dojść na terenie Niemiec. Co więcej, aby dodać dramaturgii całej rozmowie przekazał, że potrąciła ona ciężarną kobietę, a teraz potrzebne są pieniądze na opłacenie adwokata.

Pokrzywdzona potwierdziła, że jest w posiadaniu gotówki w obcej walucie i chcąc pomóc córce zgodziła się na jej przekazanie. W niedługim czasie w mieszkaniu kobiety pojawił się nieznany mężczyzna, któremu wydała swoje oszczędności.

Dopiero po jego wyjściu seniorka nawiązała kontakt z rodziną. Wówczas dowiedziała się, że nie była żadnego wypadku z udziałem jej córki. 77-latka straciła blisko 50 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą zamojscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Cichobiorek cichodajek

  Wierzący mówią, że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera i… coś w tym jest…

 2. Och biedni seniorzy ,a potem artykuły że leków nie mają za co wykupić.

 3. Mniej trzynastych i czternastych emerytur a dziadersy będą roztropniejsi jak będą mieli mniej kasy. Na opłaty i 50 zł na tydzień na żarcie i chwatit. A tak uzbierają 50 tyś. dadzą byle oszustowi, a potem zawracają głowę Policji.

 4. Ale ja nie mam còrki …

 5. Raz w tygodniu musi być Zamość w takiej sprawie ,norma musi być. Co za jełopy tam mieszkają?

 6. W obcej walucie przekazała???Znaczy się,oszusta należy szukać w jej najbliższym otoczeniu,ktoś dobrze poinformowany o sytuacji materialnej sklerotyczki.

  • Dokładnie. Sytuację wykorzystał ktoś, kto orientuje się w zasobach materialnych i stanie rodzinnym ofiary.

 7. Pieczychlebek Garncarz

  W życiu trzeba być twardym. Niestety życie weryfikuje słabe organizmy (jednostki).

 8. Wogóle mi nie jest żal tych przygłupów z opozycji co cały czas myślą że za łapówki załatwią wszystko.

  • Tak, na pewno 77 latka ze ściany wschodniej w wyborach głosowała na PO 😀 W grupie osób 60+ PIS zdobył 55% poparcia, a na wschodzie to pewnie z 70%. Oszukana kobieta to „żelazny elektorat” PiS-u i „suweren co wstał z kolan”.

 9. Myślę że bardzo często oszukani seniorzy dawali łapówki za załatwianie różnych spraw.A okazja do uniknięcia odpowiedzialności członków rodziny ich nie dziwi.

Z kraju