Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od ujawnienia przemytu w Dorohusku, zakończyło rozbiciem grupy przestępczej (zdjęcia)

Lubelska służba celno-skarbowa, we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej, rozbiła grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem papierosów. W działania zaangażowane były również służby celne Niemiec i Ukrainy.

Działania służb zapoczątkowało udaremnienie przemytu 27 tys. paczek papierosów w Dorohusku, w lutym 2021 r. Funkcjonariusze ustalili jak działała grupa, jej skład osobowy, wykorzystywane pojazdy oraz miejsca załadunków i dostaw nielegalnych wyrobów.

W wyniku dalszych działań KAS udaremniła przemyt ponad 140 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 2 mln zł. Na początku lipca 2021 r. rozbito grupę przestępczą. KAS i SG weszły jednocześnie do kilku miejsc w woj. śląskim i podkarpackim. Zatrzymano cztery osoby, obywateli Ukrainy i Rumunii, w tym głównego organizatora przestępczego procederu.

Grupa przestępcza działała w okresie od grudnia 2020 r. do lipca 2021 r. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Zaczęło się od ujawnienia przemytu w Dorohusku, zakończyło rozbiciem grupy przestępczej (zdjęcia)

(fot. KAS)

Jeden komentarz

  1. Dobrze. Już nie mogłem wąchać tego co pali kuliżanka. Teraz jakieś takie mniejsze smrody pali.

Z kraju