Oddał strzały z broni gazowej w kierunku jednego z klientów lokalu w centrum Lublina

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z broni gazowej strzelił w kierunku jednego z klientów klubokawiarni. 56-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę kilka minut przed północą w jednym z lokali w centrum Lublina. Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że klient wewnątrz lokalu użył pistoletu gazowego. Mężczyzna został obezwładniony przez obsługę.

Na miejscu mundurowi zatrzymali agresywnego 56-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podczas pobytu w lokalu nagle wyciągnął rewolwer gazowy, z którego bez powodu oddał strzały w kierunku innego klienta. Jak się okazało w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli broń oraz 4 sztuki amunicji.

Jak się okazało, 56-latek był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowi. Mężczyzna w ubiegłym roku opuścił zakład karny. Wczoraj usłyszał zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru gazowego oraz narażenia na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w recydywie.

56-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Może mu grozić do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Odizolować na czas nieokreślony i po problemie skoro nie potrafi funkcjonować wśród ludzi lub pogadać z Putinem i wysłać go na wakacje do koloni karnej tam by nabrał ogłady i nauczyłby się pokory

 2. He he w rozmodlonym piso kościołowie dzisiaj bezrobocie wybiło do 6%, ale ostatnio słyszałem o najmniejszej stopie bezrobocia w UE. Przypominam tutaj słowa posła Sawickiego w wywiadzie dla Radia Wrocław, ze Morawiecki na dzień dzisiejszy orzeczeniem sądowym stwierdzono mu kłamstwo, resztę dodajcie sobie sami.

  PS. Przypominam że od kiedy Morawiecki jest premierem każdy przelew bankowy jest śledzony, a było od 10 000 zł. Więc jaka to tutaj jest ”wolność” kiedy za odmowę w spisie dostaniesz karę. enjoy :/

  • pracuję w banku w dziale monitorowania transakcji i gwarantuję ci, że nikt nie zgłasza, nie śledzi i nie analizuje każdego przelewu. transakcji dziennie w całym kraju są miliony, policz tą armię ludzi do śledzenia. raportowane są większe sumy – w niektórych bankach od równowartości 15.000 €, czyli na dzień dzisiejszy niemal 70 tysięcy złotych, oraz te podejrzane, odbiegające znacznie od normy.
   wypisujesz rzeczy, zasłyszane od meneli pod sklepem, o których nie masz bladego pojęcia.

 3. Resocjalizacja made in Poland

 4. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Taki macie w Polsce klimat prawny… na byle „gie” potrzeba Wam pozwoleń, zezwoleń i licencji.
  Lada chwila zezwolenia na posiadanie i posługiwanie się nożem kuchennym Wam wprowadzą

  • W Polsce taki mamy klimat prawny? Rozumiem, że w innych krajach na broń gazową żadnego pozwolenia nie trzeba?

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Tu gdzie obecnie mieszkam, prawo do noszenia boni (i używania w obronie własnej) bez nijakiego pozwolenia, ma każdy obywatel, dopóki sąd mu tego prawa nie odbierze.
    Ja sam mam kilka sztuk (bo i w samochodzie i w moich samolotach), wystarcza, że zgłoszę w Biurze szeryfa, że mam i podam numery).

 5. jakoś mi ciężko uwierzyć, że kompletnie bez żadnego powodu nagle strzelił do przypadkowej osoby.

  • Tak, jasne. Bo patus i recydywista na bani z nielegalną bronią potrzebuje jakiegoś szczególnego powodu, żeby jej użyć. On tylko szuka ku temu pretekstu.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Bo w Waszej, niewątpliwie kochanej, Ojczyźnie, przedmioty przypominające wyglądem broń, mają przestępcy i tylko niektórzy uprzywilejowani prawnie obywatele lepszego sortu.
    Reszta w potrzebie broni się nożami, cepami, sztachetami z płotu, siekierami… (póki jeszcze co, bez zezwolenia).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!