Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od jazdy rowerem po chodniku. Mężczyzna trafił do celi, usłyszał kilka zarzutów

Rowerzysta zwrócił na siebie uwagę patrolu policji, gdyż jechał chodnikiem. Funkcjonariusze chcieli go pouczyć, tej jednak na ich widok zareagował nerwowo. Niebawem wyszło na jaw, dlaczego.

Sporo problemów narobił sobie 56-letni mieszkaniec gminy Adamów, który postanowił przejechać się rowerem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak mężczyzna był już zatrzymywany za jazdę jednośladem po pijanemu i decyzją sądu nie powinien w ogóle na niego wsiadać. Zignorował jednak ów fakt i ruszył przed siebie.

Być może by mu się udało, gdyż jak wiadomo, policjanci niezbyt często kontrolują rowerzystów, jednak ten zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Wszystko dlatego, że w miejscowość Wólka Wieprzecka poruszał się po chodniku. Funkcjonariusze postanowili pouczyć cyklistę, aby jechał zgodnie z przepisami.

Mężczyzna zaczął jednak zachowywać się nerwowo, nie chciał się wylegitymować, do tego w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Lecz 56-latek odmówił poddania się badaniu na trzeźwość. W pewnym momencie zaczął wyzywać funkcjonariuszy używając słów obelżywych.

To sprawiło, iż cyklista został zatrzymany. Najpierw przewieziono go do szpitala, gdzie pobrana została od niego krew do badań. Następnie trafił do celi. Przedstawiono mu zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów rowerowych oraz znieważenia policjantów. Po analizie badań krwi może też odpowiedzieć za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

11 komentarzy

 1. cyklista rowerkiem dojechał do pudła

 2. Dobrodziej frasobliwy

  Wniosek: nie jedź rowerem po chodniku bo trafisz do celi i usłyszysz co najmniej kilka zarzutów

 3. Z „chodnikowców” to tacy rowerzyści, jak ze świni wierzchowiec.
  Zwykła zwyrodniała bandyterka (co ten przykład nad wyraz dobrze ilustruje).

 4. Jak można zakazać jazdy na rowerze??to tak jakby zakazać chodzenia?

 5. W tym kraju każdy kto ma rower powinien profilaktycznie odsiedzieć rok czasu, a nawet dwa.

 6. Chociaż w tym przypadku lepiej, że jechał po chodniku, a nie tamował ruch i był zagrożeniem dla samochodów.

 7. tępić jak PISuarów za jazdę po chodnikach i PDP

 8. Nie no lepiej ulica aby narażać swoje życie i zdrowie.

Dodaj komentarz