Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za włamanie na konto bankowe brata grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z Terespola ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Zalesie włamał się na konto bankowe należącego do jego młodszego brata. Następnie wypłacił sobie gotówkę, a także zapłacił kartą za zakupy. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Terespolscy kryminalni ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie w powiecie bialskim podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego młodszego brata. Sprawca wypłacił gotówkę z konta pokrzywdzonego, jak też płacił jego kartą za zakupy.

Jak się okazało, pokrzywdzony potwierdził informacje posiadane przez policjantów. Mężczyzna relacjonował, że do zdarzeń doszło na początku tego miesiąca, a wartość strat przekroczyła kwotę 2 tysięcy złotych.

Sprawca wykorzystał sen właściciela i fakt, że znał pin do jego karty. Wcześniej bowiem kilkukrotnie za jego zgodą wypłacał gotówkę. Po całym zdarzeniu „amator cudzego mienia”, odłożył kartę na miejsce, nim pokrzywdzony zdążył się zorientować.

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. No cóż, brata się nie wybiera…

  2. Boszzz…co pieniądze robią z człowieka.

  3. należącego do młodszego brata wirtualnego sobowtóra
    „Policjanci z Terespola ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Zalesie włamał się na konto bankowe należącego do młodszego brata.”