690 680 960

Myślał, że zarobi na akcjach „Grupy Orlen”. Dał się oszukać

Mieszkaniec powiatu parczewskiego stracił blisko 23 tys. złotych. Mężczyzna odpowiedział na wiadomość dotyczącą inwestycji w akcje spółek „Grupy Orlen”. Jak się okazało za propozycją wysokich zysków stali oszuści.

Pomimo nieustających apeli policji o ostrożność, podczas zawierania wszelkich transakcji internetowych, przestępcy po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem 66-latek z powiatu parczewskiego miał otrzymywać zyski z projektów inwestycyjnych „Grupy Orlen”.

Mężczyzna odpowiedział na ogłoszenie w Internecie dotyczące inwestycji i wpłacił około 1000 złotych na rzekome akcje spółki. Po kilku dniach otrzymał informację z linkami do stron internetowych, na których mógł obserwować wykresy swoich zysków. Gdy zyski wynosiły 7 tysięcy dolarów mężczyzna postanowił wypłacić część środków.

Wtedy ponownie skontaktował się z wirtualnym „doradcą”, który krok po kroku instruował go co do dalszej procedury. Wykonując polecenia, 66-latek zainstalował program, który przejął jego komputer oraz wysyłał dane dotyczące kont bankowych i skany dowodu osobistego.

Niestety na konto mężczyzny nie wpłynął ani zwrot wpłaconej gotówki, ani też zarobek z obrotu akcjami. Na dodatek przestępcy zaciągnęli pożyczki w parabankach na jego konto na kwotę blisko 23 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Sprawą zajmują się policjanci… oj niedobrze, lepiej dać cołaski na mszę „dobrodziejowi” odpowiedniej rangi.

 2. Czy doradcę poznał przez portal OLX czy przez pyszne czy przez booking?

 3. No jest tego na fb sporo tylko nie wiem czemu wszystkie komentarze są pozytywne ludzie piszą że zarabiają nikt się tym nie zajmie

  • Bo to scum.

  • To nie tylko na FB. To samo bywa na TT, a nawet jako reklama googlowa na stronach internetowych czy na YT. Zgłaszaj jako scam. Zablokują, ale i tak po chwili pojawi się kolejne. Schemat ten sam od lat stosowany w kolejnych krajach. To nie są detaliści tylko dobrze zorganizowana „firma” bodajże z Kazachstanu. Zaczynali od rynku rosyjskiego, teraz głównie Europa wschodnia, szykują się też na inne kraje. Podobno ostatnio rekrutowali pracowników znających hindi. Jest sporo informacji na ich temat, trzeba tylko poszukać. Scenariusze rozmów i kampanie szykują pod konkretne kraje i dostosowują się elastycznie do trendów. Był czas na krypto, złoto, teraz Orlen. Szukają naiwnych niepotrafiących samodzielnie weryfikować danych w sieci i ulegających manipulacjom.

 4. no to zarobił:D ktoś na pewno:D

 5. następny „inwestor” xD

 6. Stary a Głupi..
  Niech zacznie dorabiać jako Colo na PKP…
  Co za łeb

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ