690 680 960

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie to polowanie. Myśliwy został staranowany przez jelenia, o mało nie stracił oka (wideo)

W trakcie polowania myśliwy został staranowany przez jelenia. Mężczyzna został ranny. Zwierzę porożem przebiło mu oczodół oraz uszkodziło oko.

Groźny wypadek w trakcie polowania na jelenie miał miejsce na terenie gminy Białopole w powiecie chełmskim. Wszystko wydarzyło się blisko miesiąc temu, a dokładnie 19 grudnia 2021 r. Jednak o zdarzeniu zrobiło się głośno dopiero teraz, kiedy opublikowano nagranie prezentujące, jak do tego doszło.

Zbiorowe polowanie zostało zorganizowane przez Koło Łowieckie Pogoń z Warszawy. Jednym z uczestników był Leszek Kamiński, autor znanego w środowisku łowieckim bloga Polunek.pl. Zamieszcza on także liczne nagrania prezentujące relacje z łowów, recenzje sprzętu myśliwskiego, czy dzikie zwierzęta.

Tego dnia również nie zapomniał o kamerze. Zaczaił się w zaroślach z bronią przygotowaną do strzału. W pewnym momencie otrzymał sygnał o poruszających się w jego stronę jeleniach. Nie zdołał jednak zareagować, gdyż potężne zwierzę wyskoczyło wprost na niego, uderzając go porożem.

Mężczyzna został ranny i przetransportowano go do szpitala. Wtedy okazało się, że ma przebity oczodół i uszkodzone oko. Przeszedł operację i obecnie wraca do zdrowia.

Myśliwi podkreślają, że wbrew twierdzeniu wielu osób oraz niektórych mediów, Leszek Kamiński nie został zaatakowany przez jelenia. Całe zdarzenie to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Znalazł się on bowiem na drodze biegnącego zwierzęcia, które również dostrzegło go w ostatniej chwili. Nie mogąc ominąć mężczyzny położyło wieniec, taranując go. Jelenie w żaden sposób nie są bowiem agresywne i zawsze uciekają na widok człowieka.

(wideo – Leszek Kamiński)

61 komentarzy

  1. Natura zaczyna oddawać Brawo jeleń

  2. brawo dla jelenia!!!!!!!

  3. myśliwych powinni zlikwidować, nie powinno być czegoś takiego. to same pijaki są. omnikrony

  4. Jak chce polować to niech bierze dzidę w łapę i niech poluje. Przynajmniej szanse będą równe.

Kursy walut

  • USD 4.3634zł -0.14%
  • GBP 5.3183zł -0.53%
  • EUR 4.6091zł -0.57%
  • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas