690 680 960

Z Lublina na Marsz Niepodległości będzie można dotrzeć autokarem. „Polska ma być Państwem Narodowym a nie eurolandem”

Za niecały miesiąc ulicami Warszawy przejdzie tegoroczny Marsz Niepodległości. Trwają już przygotowania do tej największej manifestacji narodowej i patriotycznej w Polsce. Również w Lublinie szykują się do wydarzenia.

W sobotę na placu Litewskim przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przedstawili szczegóły dotyczące tegorocznego Marszu Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy. Tym razem jego hasło przewodnie brzmi: „Polska Państwem Narodowym”. Jak podkreślono, nawiązuje ono do potrzeby zachowania narodowego charakteru Państwa Polskiego, co obecnie jest fundamentalnym wyzwaniem.

Wskazano tu na problem migracji, lecz także zagrażającemu Polsce, a znanemu z zachodu multikulturalizmowi. Prezes Ruchu Narodowego w Lublinie Piotr Zduńczyk dodał, iż są w naszym kraju osoby, którym marzy się, aby Polska była eurolandem w Europie rządzonej przez Niemcy. Dlatego też niepodległość musimy świętować i pokazywać że jest ona dla nas bardzo ważna. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy trwa wojna napastnicza Rosji na Ukrainę.

– Nie ma co się oszukiwać, niestety nasz kraj również jest w pewnym stopniu zagrożony tym konfliktem i ewentualną jego eskalacją. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, co niestety ostatnio polski rząd zapomniał. Polska jest państwem narodowym, a co za tym idzie Polak jest w Polsce gospodarzem. Z całą sympatią do narodu Ukraińskiego, ale nie chcemy aby nasze państwo było jakąś federacją polsko-ukraińską. Nie chcemy aby polska była tylko jakimś eurolandem w Europie zarządzanej przez Brukselę, Berlin czy Paryż, a także aby była pod butem moskiewskim. Po prostu chcemy, aby Polska była Polską – mówił Piotr Zduńczyk.

Z kolei Rafał Mekler, pełnomocnik Ruchu Narodowego na województwo lubelskie dodał, że tegoroczne hasło Marszu Narodowego zwraca uwagę na problemy związane z niekontrolowaną migracją. Zaznaczył, iż brak jakiegokolwiek nadzoru nad napływem uchodźców z Ukrainy
i imigrantów ekonomicznych z Azji urasta w Polsce do rangi egzystencjalnego zagrożenia.

– Proimigracyjna koalicja PiS-u i totalnej opozycji coraz szerzej otwiera polskie granice i nadaje cudzoziemcom kolejne przywileje, które powinny być zastrzeżone wyłącznie dla polskich obywateli. Nie zgadzamy się na to, dlatego podkreślamy, że Polska powinna być państwem narodowym Polaków. Do tego dochodzi faworyzacja naszym kosztem mniejszości etnicznych. Zmiany struktury społecznej państwa będą niosły za sobą konsekwencje wiele dekad wprzód – mówi Rafał Mekler.

Zaznaczono, że Marsz Niepodległości nie jest wydarzeniem, jakie obejmuje w swoje posiadanie jeden człowiek czy też jedna partia. Marsz skupia wszystkich Polaków i patriotów. Organizacje narodowe, które od początku organizowały Marsz Niepodległości, domagają się bowiem utrzymania jego narodowego, patriotycznego i społecznego charakteru. To również największa manifestacja narodowa i patriotyczna w Polsce.

Dlatego też organizowane są wyjazdy autokarowe do stolicy, aby ułatwić chętnym osobom wzięcie udziału w wydarzeniu. W Lublinie organizują go wspólnie właśnie Młodzież Wszechpolska z Ruchem Narodowym. Zapisy już ruszyły.

(fot. lublin112.pl)

61 komentarzy

  1. Banda psycho kato nacjonalistów. Niech wypowiadają się w imieniu własnej skrajnej sekty i niech nie decydują za normalnych ludzi jaki ma być ich kraj. Społeczne dno….

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas