Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Od początku października do końca stycznia 2023 potrwa program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”

Od początku października do końca stycznia kontynuowany będzie program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” – cykl spacerów, w ramach którego lubelscy przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają turystów i mieszkańców Lublina na wspólne zwiedzanie miasta.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to cykl spacerów zapoczątkowany w lutym bieżącego roku. W ofercie przygotowanej przez LOT Metropolia Lublin znalazły się wówczas spacery ogólne i tematyczne dedykowane różnym grupom wiekowym, prowadzone w języku polskim i angielskim. Jesienią i zimą spacery będą odbywać się w soboty i niedziele, a podczas ferii zimowych, czyli od 16 do 29 stycznia – codziennie. To dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem miasta. A jest ich naprawdę wielu – od początku pierwszej edycji programu w spacerach organizowanych przez LOT Metropolia Lublin udział wzięło ponad 850 osób.

– Minione miesiące pokazały nam, że zapotrzebowanie na wycieczki z przewodnikiem wciąż rośnie. Cieszymy się, że w spacerach biorą udział nie tylko turyści i odwiedzający Lublin, ale też mieszkańcy miasta, którzy chcą dowiedzieć się więcej o jego historii – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. – Chcąc odpowiedzieć na te potrzeby, wspólnie z lubelskimi przewodnikami po raz kolejny przygotowaliśmy bogaty harmonogram spacerów w języku polskim i angielskim, dzięki czemu każdy może znaleźć spacer o interesującej go tematyce. Ponadto tak samo jak w zeszłym roku, w okresie ferii zimowych zaprosimy mieszkańców i odwiedzających Lublin turystów do udziału w codziennych wycieczkach po Lublinie.

W harmonogramie na jesień i zimę tradycyjnie już znalazły się wycieczki szlakiem najpopularniejszych zabytków i legend, a także spacery tematyczne.

– Podczas wycieczek mówimy o najciekawszych zabytkach i przeszłości Lublina, ale też opowiadamy anegdoty o dawnych mieszkańcach i ich życiu. Dążymy do tego, aby spacer z przewodnikiem nie był nudnym wykładem, tylko pełnym ciekawostek i humoru spotkaniem, podczas którego w przyjemnej atmosferze można lepiej poznać miasto – mówi Łukasz Fiuta, przewodnik miejski biorący udział w programie.

W ofercie dostępne są także spacery w języku angielskim przygotowane szczególnie z myślą o turystach zagranicznych odwiedzających Lublin oraz mieszkańcach i studentach obcokrajowcach, których z roku na rok jest w mieście coraz więcej. Mogą oni wybrać się na jeden z trzech zaproponowanych tematów – poświęcony lubelskiej rzeczywistości z czasów komunizmu, miejskim anegdotom i legendom lub kryminalnym historiom związanym z miastem.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

Od początku października do końca stycznia 2023 potrwa program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”

(fot. lublin112.pl\mat. prasowe)

Jeden komentarz

  1. Podglądanie życia codziennego szczurów na starym mieście gratis w pakiecie ?