Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z Lublina do Warszawy coraz bardziej ekspresowo. Niebawem otworzą kolejny odcinek trasy S17 (zdjęcia)

Jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli w całości korzystać z kolejnego odcinka trasy S17 Lublin – Warszawa. Na kolejnych udostępnione zostaną zaś części jednej jezdni. Sporo zmian wprowadzonych zostanie też w rejonie Kołbieli.

Dobiegają końca prace związane z budową kolejnych odcinków drogi ekspresowej Lublin – Warszawa. Obecnie kierowcy jeżdżą już ekspresówką od Lublina do Garwolina. Jest to sto kilometrów trasy, którą jadąc zgodnie z przepisami można pokonać w niecałą godzinę. Od września dostępny jest także częściowo kolejny odcinek trasy o długości 13 km od końca obwodnicy Garwolina do początku przyszłej obwodnicy Kołbieli. Poruszać się można jednak tylko jedną jezdnią w obu kierunkach. Drogowcy zapowiedzieli dzisiaj, że w ciągu dwóch tygodni zostanie udostępniona również druga jezdnia.

Obecnie prowadzone są tam ostatnie prace związane z porządkowaniem terenu oraz jego zagospodarowywaniem. Chodzi głównie o nasadzenia roślin. Jednocześnie trwają już procedury niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie drogi. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnili, że nawet jeżeli pozwolenie nie zostanie wydane do świąt, droga i tak zostanie otwarta. Wtedy jednak do czasu uzyskania dokumentu będzie na niej obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu w postaci ograniczenia prędkości do 100km/h.

Taka sytuacja występuje obecnie na obwodnicy Ryk, która to również została udostępniona kierowcom warunkowo. Wiadomo już jednak, że dosłownie za kilka dni usunięte zostaną znaki przypominające kierowcom, iż na tym odcinku należy zwolnić. Na środę 18 grudnia zaplanowano też zmiany w organizacji ruchu pomiędzy Kołbielą a węzłem Lubelska. Kierowcy pojadą jedną jezdnią nowej trasy omijając Wolę Ducką i Ostrowik. Jeszcze w grudniu kierowcy wjadą na nową trasę w Góraszce i dojadą do okolic skrzyżowania z ul. Narutowicza przy skręcie na Świerk. Dzięki temu nie trzeba będzie już korzystać z obecnej, mocno krętej drogi tymczasowej.

Pozostanie jeszcze znienawidzone przez wielu kierowców miejsce na trasie Lublin – Warszawa, czyli Kołbiel. Przed rondem, na którym krzyżują się dwie ruchliwe drogi krajowe nr 17 i 50, tworzą się bowiem długie korki. Rozwiązaniem ma być obwodnica Kołbieli, jednak prace związane z jej budową są najmniej zaawansowane. Drogowcy planują na przełomie grudnia i stycznia udostępnienie kierowcom jednej jezdni na obwodnicy Kołbieli, jednak tylko na niewielkim odcinku. Chodzi o to, że niebawem muszą się rozpocząć prace związane z przebudową obecnej drogi krajowej i okolic ronda.

Kierowcy fragmentem nowej trasy dojadą do tymczasowego ronda, jakie będzie utworzone na połączeniu z drogą krajową nr 50. Stamtąd dopiero dostaną się z powrotem na drogę krajową nr 17 w kierunku Warszawy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu oddania do użytku wiaduktu, którym droga krajowa nr 50 będzie przebiegała nad trasą S17. Ponieważ do jego ukończenia potrzeba jeszcze około czterech tygodni, potem niezbędny jest jeszcze odbiór, a więc nastąpi to dopiero ok. marca. Łatwiej ma być dopiero w maju, kiedy to zaplanowano puszczenie ruchu łącznicami wiaduktu. Koniec prac na obwodnicy Kołbieli możliwe będzie w okolicach września 2020 roku. Cała trasa ma być gotowa w połowie 2021 roku.

Z Lublina do Warszawy coraz bardziej ekspresowo. Niebawem otworzą kolejny odcinek trasy S17 (zdjęcia)

Z Lublina do Warszawy coraz bardziej ekspresowo. Niebawem otworzą kolejny odcinek trasy S17 (zdjęcia)

Z Lublina do Warszawy coraz bardziej ekspresowo. Niebawem otworzą kolejny odcinek trasy S17 (zdjęcia)

Z Lublina do Warszawy coraz bardziej ekspresowo. Niebawem otworzą kolejny odcinek trasy S17 (zdjęcia)

(fot. Krzysztof Nalewajko)

30 komentarzy

 1. Czytajac te komentarze mam wrazenie ze PiS wypralo Wam mozgo ktorych juz nie macie za 500+ i zapomoge zwana 13 emerytura – 880 zl netto to nie jest emerytura bo w wiekszosci Polakow maja miesiecznie wiecej . Wystarczy popatrzec jak rzadzi psychicznie chory czlowiek dla niego nie liczy sie nikt ani nauczyciel , lekarz , sedzia, zwykly Kowalski zaden sasiad Polski z nikim nie zyjemy dobrze , a Rydzyk ma dotacje w mld i co zrobil za to i krzyczy malo,
  W wszystkich duzych miastach rzadzi PO sa drogi , uczelnie , uniwersytety tylko sciana wschodnia gdzie poparcie ma darmozjad Kaczynski gloduje na to zydowstwo i nic tam nie ma swinie Wam wybili , kury , krowy a Wy dalej za zydem .POWODZENIA~!!! od stycznia przejrzycie na oczy czy prad nie podrozeje , podatek od nieruchomosci , gas, zywnosc

  • Prąd podrożeje bo kopaczowa podpisała pakiet klimatyczny tak dla jasności.

   • tak dla jasności pisdzielce zablokowali program prosument i nie dają dotacji unijnych na fotowoltaikę…i są wiatraki zablokowali…bo 80 latki w ciążę nie zachodziły…jakby nie zablokowali ustawy, która miała wejść od 1.07.16 roku…to ludzie sami by postawili tysiące mikroelektrowni…bo to się opłaci…

  • No u nas przecież raczej antypisowski żuczek rządzi a modernizacje ulic polegają głównie na wyznaczaniu buspasów. Ulice zakorkowane, ceny parkingów w mieście idą w górę po nowym, odbiór śmieci podrożał w tym roku o 50% pomimo konieczności lepszej segregacji. A sędziów to ja mam tam gdzie oni mają większość społeczeństwa. Podobnie z nauczycielami.

 2. Niech żyje PIS, sa najlepsi na świecie, mam 7 dzieci i PIS daje mi co miesiąc 3500zł hurrraa niech żyje PIS 🙂

 3. zloto po cichu sie sprzeda bedzie na 500 i inne datki. Po to sprowadzono,

 4. Ten szykowany do oddania odcinek między Kołbielą a Garwolinem nie daje się do użytku. Nawierzchnia ma kształt sinusoidy. Jedzie się jak na jajowatych kołach. Uprzedzając docinki jechałem trzema różnymi fabrycznie nowymi pojazdami. Może ktoś by się zajął tym tematem zanim dojdzie do oficjalnego odbioru

Z kraju