Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wzięła kredyt, a pieniądze wpłaciła na konto oszustów

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów i straciła ponad 30 tys. złotych. Kobieta uwierzyła telefonicznemu rozmówcy, że jej środki na koncie są zagrożone, a następnie wzięła pożyczkę i przekazała ją przestępcom.

Do lubelskich policjantów zgłosiła się 79-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta przekazała, że padła ofiarą oszustwa. Do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela banku.

Następnie oszust powiedział, że ktoś może włamać się na jej konto i zaciągnąć kredyt. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Miała pójść do swojego banku i zaciągnąć maksymalny kredyt. Następnie pieniądze poprzez pocztę miała przekazać na specjalny rachunek. Kobiecie udało się uzyskać pożyczkę w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Całą sumę w dwóch przelewach przekazała przestępcom.

Obecnie policjanci poszukują sprawców oszustwa i apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

35 komentarzy

 1. Dobrze mieć donosicieli z banku.

  • „PO” a możesz wytłumaczyć o co ci chodzi?
   Bo strasznie idio*ycznie brzmi twój komentarz.

 2. Biedni ci emeryci ,taki skowyt , biedy na ulicach a tu proszę 30 000 w sumie do gronu nie zabierzecie lepiej komuś dać

  • Przeczytaj uważnie artykuł i nie rób z siebie debi*a.
   A jeśli nim jesteś to poproś kogoś aby ci wytłumaczył tekst artykułu.

 3. Redemptorysta z Torunia płacze z żalu,że nie znał tej metody patroszenia seniorek.

 4. Trzeba manipulować ciemnotą jak rydzyk. Jak on zmanipuluje to nie ma przestępstwa, a kasę nie taką wyciąga od czubów.

 5. mam 230k na koncie dzwońta oszusty xD ze wschodnim akcentem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo