Wyznanie ratownika medycznego z Lublina. Przedstawia sytuację związaną z Covid-19

Ogromne poruszenie wywołał post opublikowany przez jednego z lubelskich ratowników medycznych na temat sytuacji, jaka obecnie występuje. Tylko w ciągu pierwszych trzech godzin wpis uzyskał 1,7 tys. komentarzy, został też 10 tys. razy udostępniony.

169 komentarzy

 1. Dlaczego 112 cenzurujecie wypowiedzi?
  po raz kolejny daje odpowiedzi do „r” i nic się nie pojawia.
  Ładna cenzura nie powiem.

 2. Tak znam go osobiście. Wiesz dlaczego inni milczą bo się boją (o pracę, o groźby) on się nie bał, może żałuje może nie, ale emocje biorą górę nad tym syfem, który jest. Chcesz więcej przykładów. Proszę bardzo tak to wygląda:
  h ttps://twitter.com/rafalhubert/status/1317058312710619137
  h ttps://twitter.com/MateuszChlystun/status/1317036872091258880
  h ttps://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-brak-miejsc-w-szpitalach-nagranie-dyspozytorni/907gz4n
  h ttps://www.podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/30479-w-podhalanskim-szpitalu-trwoga-i-przemeczenie-mnozace-sie-zakazenia-brak-personelu-skargi-rodzin-jutro-w-powiecie-sztab-kryzysowy
  Usuń spacje bo 112 nie puszcza tego.

  Mało Ci to poszukaj jeszcze, Jedź na Kraśnicką, pod Instytut Wsi i pod PSK4
  Obyś nie musiał teraz dostać się do szpitala, czy mnie duszności.
  Nie wiesz jak jest, jedź do PSK4 pod SOR zobacz co się dzieje.

  • No ale jest pokłosie nieprzestrzegania zasad epidemiologicznych – przecież to osoby negujące pandemii nie chodzą w maskach i nie przestrzegają zaleceń rządu – a hipokryci całą winę zrzucają na władzę co oni mają do osób które noszenia maseczek uważają za represję i zniewolenie ! Fakt faktem jest że z maską na twarzy i odkrytym nosem też nie powstrzymamy pandemii – ale tu chodzi o powstrzymanie a nie tylko komentowanie i obwinianie – jeżeli min. opozycja nie potrafi wspomóc rządu to tak samo odpowiada za to co się dzieje – z happeningu sobotniego z panem od WF-u też nic już nie wynika oprócz pewnie wielu nowych zachorowań. Szkoda że tak łatwo się komentuje narzeka i obwinia a nie daje się dobrych pomocnych rad – min. szanowny panie ratowniku medyczny – a swoje rozgoryczenie było wylać swoim przełożonym a nie w poście na FB chyba że chodziło tylko o chwilowy rozgłos !

   • To teraz hipokryto broniący władzy powiedz co robią emeryci codziennie tłumami w sklepach? Tacy najbardziej narażeni a jest ich najwięcej. Wprowadzili godziny dla seniorów a seniorzy co? Więcej jest ich przed 10 i po 12 niż w godzinach dla seniorów. A to rano lepsze promocje, a to musi nogi rozchodzić. A do chu** wafla nie można zrobić zakupów na tydzień i nie łazić codziennie po 3 plasterki tej samej kiełbasy? To my tylko zarażamy a seniorzy nie zarażają? Żądam godzin bez seniorów, żeby mi kulawy Antoni i zgryźliwa Janina nie stali w kolejce na plecach i żeby nie trzeba było oglądać ich gołych nosów i masek opuszczonych na brodę. Nie ma gorszej części społeczeństwa niż seniorzy , którzy za komuny byli w moim wieku. Przemądrzali, roszczeniowi i egoistyczni. Każdy policjant powie, że nie ma gorszej mendy jak senior jeśli chodzi o interwencje. A co do covid to co pisze ratownik, to niestety żałosna prawda, bo też znam to z drugiej strony medalu. Ku*** chorzy bezobjawowo. Nowy gatunek homo nie sapiens. Państwo sieje panikę a szpitale przybijają każdemu zmarłemu covida. Wróciły czasy łowców skór. Szpitale dostaję większą kasę za leczenie chorych na covida, więc każdy w szpitalu umiera na covida. Co z tego, że na covida faktycznie umiera góra kilka osób dziennie jak każdy zmarły to obecnie choroby inne + covid. Nie ma już umierających ze starości, na raka, itp. Teraz wszyscy umierają na sars-cov2.

    • Dociekliwy jesteś ale chyba nie informacji – napisz od kiedy jest wprowadzona godzina dla seniora, następnie spytaj swojej matki ojca dziadka ciotki dlaczego nie robią zakupów na tydzień – zrób im nakaz robienia zakupów na tydzień bo dość mam żeby twoja zgryźliwa matka babka i ciotka stały z nosem na wierzchu i kręciły że trzeba czekać. Zaczekaj jeszcze kilkanaście lat będziesz się zaliczał do takich zakompleksionych roszczeniowych i zgorzkniałych starców. Napisz ile szpital i od kogo dostaje za zmarłego bezobjawowego ? i dlaczego podważasz fakt że nie ma innych zgonów ? tylko dlatego że nie informują o tym media ? MZ zmieniło podawanie informacji od niedawna o zgonach właśnie dla takich jak ty bo ludzie nie potrafili pojąć że są inne zgony – ale może lepiej jak by zrobili jakąś grafikę bo widzę zmianie informowania dalej ten sam problem.

     • Po pierwsze nie pisz do mnie na „ty” tylko z dużej litery (Ty), bo razem wódki nie piliśmy i pić nie będziemy. Po drugie dużo piszesz a nie nauczyłeś się stawiać znaku zapytania bezpośrednio po wyrazie (media ? -> media?) Godzina dla seniora obowiązuje od czwartku 15.10.2020, czyli od momentu wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 14.10.2020. Dziadków nie mam a babcie same po sklepach nie łażą. Matka i ciotki robią duże zakupy raz na jakiś czas i mają maski zakrywające usta oraz nos. Czy będę zgorzkniałym starcem, to nie możesz tego wiedzieć. Raz, że nikt nie wie ile będzie żył a dwa nie każdy musi powielać zachowanie swoich przodków, bo człowiek powinien uczyć się całe życie i uczyć się na błędach innych. Ile i od kogo dostaje szpital kasy, to przecież wiesz, bo jesteś tak obyty w środowisku, że aż oczy bolą od czytania. MZ podaje w mediach to co spływa do nich z NFZ i szpitali. A stamtąd spływają nawet takie kwiatki jak zgon 91-latki, która umarła ze starości, ale miała dopisany covid. Źródeł nie będę Ci podawał ze względu na ochronę danych osobowych. Nie będę dalej kontynuował tej rozmowy, bo nie będę zniżał się do jej poziomu. EOT

    • w. nadzieja produkuje maseczki.
     Nie przeszkadzaj w lokowaniu produktu.

     • Niestety przykre jest to że tak mało masz do napisania – może było w ogóle nic nie pisać – a tak wyszło jakim jesteś baranem !

      • ATy baranie policz sobie ile ludzi musi dziennie umrzeć w 40 milionowym kraju i to przy założeniu że każdy będzie żył aż 100 lat. To jest ponad 1000 osób dziennie i dalej twierdzisz że to covid jest taki straszny?

    • Super napisane, ale się uśmiałam!!! Dzięki. Dodam tylko, że jestem w opisywanej grupie wiekowej. Jak zawsze, nie wszystkich opis dotyczy w takim samym stopniu, ale spostrzeżenia celne. Pozdrawiam, i życzę wszystkiego dobrego.

 3. Tyle komentarzy, a czy ten ratownik naprawdę istnieje? Jest ratownikiem? Ktoś zweryfikował te informacje?

  • Tak istnieje. Prosimy nie silić się na podważanie informacji.
   Pozdrawiamy

  • Dokładnie, 300 pacjentów z covidem w Radomiu na jednym oddziale. Bzdura kompletna! Tam dopiero co polecił wojewoda żeby zrobili 200 więc nawet tyłu nie ma.

  • Oczywiście, że istnieje. Znam go osobiście, prowadzi szkołę pływania ,, pływak”. Moje dzieci dwa lata uczyły się pływać u niego. Czasami miały z nim lekcje, jak nie było ich instruktorki. Poza pracą jako ratownik medyczny, ma swój biznes, więc nie boli się mówić prawdy.

 4. Obalmy ten rząd. A wirus tez zginie

 5. Szanowna redakcjo to było pytanie. Nikt do niczego się nie sili. Proszę nie poddawać się emocjom tu panujących.
  Pzdrawiam

 6. STOP NOP jak i Grzegorz Braun mòwił i pisali że to plandemia!Nikt im nie wierzył!Ilu jeszcze lekarzy,ratownikòw,pielęgniarek potrzebujecie narodzie straszony przez media aby w końcu wyjść na ulice i sprzeciwić się temu co robi rząd? 24.10 jedźcie do Wawy na protest przeciwko tym durnowatym przepisom!Więcej info szukajcie w niezależnych internetowych mediach jak NTV itp. Pozdrawiam zdrowo myślących

  • Szanowny. Prędzej będzie stan wyjątkowy 24.10 lub zakaz wychodzenia z domu poza wyjściem do pracy jak ktoś jeszcze ją ma niż jakaś demonstracja. Dlatego nie spacyfikowali rolników ostatnim razem i udają, że protestu nie było.
   70 000 ludzi w TV nie pokazali.

 7. Spadną notowania firm Polskich i w ramach 447 można będzie oddać Synajczykom za bezcen.

  • Przestań z Braunem i jego pajacowaniem. Nikt normalny covida nie neguje, tylko procedury i syf który jest, bo zarówno szumowski jak i niedzielski nie mają o tym pojęcia. Konfa to jak powiedział dziambor wszystko by sprywatyzwoało byłoby jeszcze gorzej niz za platfusów.

   • Tylko człowiek uposledzony wierzy w jakiegoś covida mimo że nie ma nawet cienia dowodu na jego istnienie.

 8. Noto naocznie widać do czego PIS nas doprowadził. Do upadku!! Rolnicy z AGRO UNIA jakos potrafili się zjedniczyc w i walczyć o swoje. A my.Przeciesz nas jest więcej. To miasta w Polsce to trzon gospodarki. Tak jest na całym świecie. Wieś zawsze będzie inna . Zawsze zacofana tak było jest i będzie. Ale to właśnie wiocha poszła do wyborów i mamy to co mamy. PO dbała w miastach dużo się robiło. Te wszystkie plany dróg krajowych i esxpresowych powstały za PO. PIS nic nie wybudował !! Nic. To wszystko co dziś się buduje było zagwarantowane w tamtym czasie w perspektywie budżetowej UE. Jedynie dzis kościół dobrze żyje. Jest bardzo bogata instytucja w Polsce.

  • ocho konfa sie zleciała ze swoimi sposkowymi teorami i agro unią z tanajano biznesmenem 😉

  • ale o co chodzi- przecież prywatna służba zdrowia działa, a na nfz możesz sobie popukać w okienko, to może Ci wyrzucą receptę albo zadzwonić… jak się dodzwonisz…

 9. nie wiem czy korzystamy z wolnego wyboru oglądania TV, słuchania radia , czytania gazet czy informacji z internetu – ale wydaje mi się że część ludzi uważa że jedyne i prawdziwe informacje są w internecie na dziwnych zamkniętych grupach typu : #wlaczmyslenie #zdejmijkaganiec czy #koniecpandemii oglądają jedynie słuszną internetową „TV niezależna” a nie potrafią popatrzeć że te problem nie dotyczy tylko Polski. Zarzucano że TVN ogłupia jednych a TVP drugich teraz widzę że najmądrzejsi to ci którzy siedzą w internecie YT i zamkniętych grupach na FB. Kochani otwórzcie oczy problem pandemii to nie wina rządu i PiS-u no chyba że mają taką duża władze na cały świat że rozciągnęli pandemię na każdy kraj na świecie. Myślicie że nie ma innych zgonów poza COVID19 – to właśnie dla takich jak was wprowadzili nowe raportowanie na temat zgonów – bo myśleliście że nie ma innych zachorowań. Myślicie że w Niemczech USA czy Francji jest lepsza sytuacja w szpitalach – no nie jest to samo co u nas z tą różnicą że na wiosnę Włochy Hiszpania były sparaliżowane przez duże ilości chorujących osób – teraz my musimy to przejść w naszym kraju. Szkoda że jesteście takimi hipokrytami i teraz zaczęliście tak dbać o chorych i służbę zdrowia bo nie przypominam sobie parę miesięcy temu takich komentarzy. Nie wszyscy zdiagnozowani są hospitalizowani -bo tego też nie wiecie patrząc na komentarze. Pamiętajcie że ludzie umierają w większości na COVID chorobami współistniejącymi ale czy w normalnych warunkach bez COVID ludzie umierają np. na cukrzycę czy inną przewlekłą chorobę ?

  • Odpowiedź brzmi TAK, ludzie umierają na cukrzycę i inne przewlekłe choroby jak i na powikłania pogrypowe. Ludzie u8mieraja na choroby TOWARZYSZĄCE mając jednocześnie Covid – a najczęściej mając wykrytego w organizmie koronowirusa co wcale nie oznacza jeszcze Sars Cov 2

  • Oczywiście, bo tylko w Polsce jest taki sytuacja. Mieszkam w Niemczech i wie Pan co od początku tej całej pandemii nie były zamknięte szkoły czy tez silownie a co mówić o szpitalach wszędzie idzie się normalnie dostać i każdy ma udzielona pomoc. Maseczki są zakładane w miejscach publicznych nie muszą ludzie z nimi paradować np. Na spacerze po parku. Ludzie podchodzą do tego na luzie i tu pośród znajomych nikt jeszcze nie zna nikogo kto mógłby być chory. Dzieje się źle na swievie i sądzę że coś się kryje grubszego pod ta cala pandemia.

   • Słuchaj Niemce to nie Republika Federalna Niemiec – a to co piszesz to brednie jakich świat nie widział – jeżeli mieszkasz to dlaczego nie piszesz że Niemcy wprowadzili w niektórych landach godzinę policyjną ? Aktualnie nowych wykrytych przypadków jest ponad 6000 a zmarło już ponad 9000 osób ? Podaj w którym kraju jest nakaz noszenia masek w parku bo piszesz ” np. Na spacerze po parku” bo w Polsce nie ma takiej potrzeby ! Aby komentować trzeba argumentować pisać głupoty może każdy – nie ośmieszaj się tymi wypocinami

    • Mieszkasz tu jeżeli wiesz że są te godziny policyjne? Mieszkam w Franfurcie i na tak duże miasto nie ma żadnych godzin a ludzie żyją normalnie i nie ma paniki takiej jak jest teraz w Polsce.

     • Tak widzę że może mieszkasz ale w tym na Odrą po stronie odry a aspirujesz do mieszkańców landów zachodnich – bałwanie to weź gazetę, albo włącz TV i sprawdź które landu mają a które będą miały wprowadzoną godzinę policyjną.

      • Kolega nasłuchał się w tv jak to w Niemczech źle się dzieje …. Tylko zapomniał doczytać w jakich okolicznościach ta godzina policyjna ma być wprowadzana…. Na chwilę obecną nie ma tutaj jak w Polsce milicjanta za każdym krzakiem , chorych ograniczeń, zamykania szkół itd .
       Gvhgb pisze prawdę jak wygląda to po drugiej stronie Odry więc wiadomości zaczerpnięte ze środków masowego przekazu nie zawsze idą w parze ze stanem faktycznym , pozdrawiam .

 10. CAŁA POLSKA KLASZCZĘ DLA LEKARZY. PAMIĘTACIE TO. WSTYD. MOŻE STO LAT DLA NICH

 11. Cała Polska klaszcze dla lekarzy. Pamiętacie to. Na wiosnę będą strajkowali będą chcieli podwyżki bo opanowali pandemie

 12. Z 1 choroby, przeziębienie zrobili cyrk. W 2018 roku ponad 11 000 odib zmarło na zapalenie płuc wywołane nieokreślonym drobnoustrojem i nikt nie robił z tego powodu cyrków. Na cobidw nie umoerw nikt, tylko dopisują do każdego zgonu jak leci. W Łęcznej pacjent nke otrzymał na czas krwi i tez ma srowida w akcie zgonu, czekali ma test zamiast transfuzji robic.

 13. Szkoda że tylko nieliczni przertwają zmowę milczenia.

 14. Mieszkasz tu jeżeli wiesz że są te godziny policyjne? Mieszkam w Franfurcie i na tak duże miasto nie ma żadnych godzin a ludzie żyją normalnie i nie ma paniki takiej jak jest teraz w Polsce.

 15. Zgadzam się z tym panem ratownikiem.tak jest od samego początku.to obywatele skoro wierzycie w to i widzicie że tak jest to dlaczego pozwalamy rządowi na takie traktowanie???zróbmy razem z tym porządek.bo tylko razem damy rade.niech to całe kłamstwo się już wreszcie skonczy

 16. Glos ratownika z Trojmiasta

  Oto glos ratownika z Trojmiasta:
  szukaj na judetube kanal:
  # Krety korpo-globalistów
  „[Glos Obywatelski] O niby-pandemii w trójmieście mówi ratownik-sanitariusz z Gdyni. cz 1/2”
  i [Glos Obywatelski] O niby-pandemii w trójmieście mówi ratownik-sanitariusz z Gdyni. cz 2/2

  # wrealu24
  „Medyk obnaża prawdę o Covid 19! Czy polska służba zdrowia stoi nad przepaścią? Damian Garlicki wR24!”

  • ale że ty to dajesz w formie żartu ? czy ty tak naprawdę ? To jest ta wasza studnia wiedzy na temat pandemii ? Gratuluje poczucia humoru !

   • Haha jaka panikara, kazdego tylko pouczasz i pewnie siedzisz zamknieta w piwnicy.
    Wyjdz na swiat, poza sztucznie WYOLBRZYMIANYM problemem nie dzieje sie az tak zle. Z Lubelszczyzny poczytaj w jakim wieku ludzie umieraja a otworzysz oczy. I zluzuj poslady bo pouczac mozna jak sie ma jakies doswiadczenie i wiedze a poza glupawymi docinkami nie ma w Twoich postach nic wartosciowego

    • Tak rumcajsie zgadzam się z tobą że ja kto piszesz „sztucznie WYOLBRZYMIANYM problemem” i wiek zmarłych ludzi w woj. lubelskim nie ma wielkiego znaczenia – do dlaczego taką dużą fale hejtu wylewają anty maseczkowcy, osoby negujące pandemii na rząd, na obostrzenia. Po co ratownik medyczny robi podobny do kolegi od WF-y happening jeżei wszystko jest OK -przecież zaprzeczasz samemu sobie w tej swojej bezsensownej wypowiedzi !

   • w nadzieja trolluje pod kazdym postem. WKONCU ktoś napisal prawdę o tej plandemii. W szpitalu w Łęcznej tez nikt nie zmarł na swirusa a przez brak udzielenia pomocy i chore procedury. Ludzie obudzcie się, bo zaraz sami umrzecie przez tych Mengele w bialych fartuchach ktorzy dla kasy ciągnął tę szopkę.

 17. Człowieku nie neguje wsi bo są tam ludzie bardziej wyszkoleni z pewnością niż Ty

 18. Brawo Robert !!!!!

 19. Jeśli to ten Robert, o którym myślę, to go znam. Odważny człowiek! Brawo!

 20. NIE NOŚMY MASEK, A POLICJANTOM PRZYPOMNIJMY SŁOWA ICH PRZYSIĘGI.
  BUNT!
  BUNT!
  SPOŁECZNY BUNT!!!
  TYLKO TAK COŚ MOŻEMY ZMIENIĆ!!!
  WARSZAWSKA DOKŁADNIE WYJAŚNIA JAK ŁAMANE JEST PRAWO PRZEZ RZĄD I POLICJĘ.
  POZWY PRZECIWKO KOMENDANTOM I POLICJANTOM! PRZECIWKO TWÓRCOM I PROPAGATOROM TEJ CHISTERII!!!

 21. U kogoś do polityki ciągnie. Ratownik ma parcie na salony?

 22. Ludzie, nie kłóćcie się. Poczytajcie sobie i posłuchajcie wypowiedzi na temat testów PCR. Skoro współtwórcy tego testu mówią, że nie nadają się one do celów do diagnostycznych to coś chyba w tym jest, tak? Poza tym, ściągnijcie sobie dokumentację do testów PCR na Covid. Jest tam dokładnie napisane, że „mogą one wykryć również inne patogeny”… Podsumowując, te testy do niczego się nie nadają…

  • Oczywiście, że testy do niczego się nie nadają a ludzie dowiadują się o koronie dopiero po zrobieniu tesytu PCR.
   Są hospitalizowani, nie ze względu na koronę, ale ze względu na to, że zgłosili się z czymś do szpitala i o dziwo test wyszedł pozytywny. Tak było z pacjentami łęczyńskimi, żaden nie miał objawów, a wszyscy dializowani, starsi, obciążeni. Część pacjentów z ZOLU Puchaczów miała gorączkę, ale w tym okresie to norma. NIE ma już grypy, zapalenia płuc, oskrzeli, jest tylko COVID. za dobę zwykłego pacjenta szpital dostaje ok. 180, a za covidowca teraz ok. 500 + testy itd. Nie bez powodu wszystkie szpitale jednoimmienne w czasie pandemii miały ponad 200 mln zysku. Dla lekarzy to tez żyła doba, za 1 dyżur mogą zgarnąć ponad 5k (pielęgniarki sporo mniej, ale i tak więcej niz poza pandemią)

 23. „brawo dziennikarz”- mój kolega ratownik ,powiedział że wie od lekarza z Warszawy tam wszyscy „umierają” – Lublin112 ośmiesz się takimi artykułami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach