Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzuciła przez okno w reklamówce ponad 60 tys. złotych

Seniorka z Lublina przez okno wyrzuciła ponad 60 tys. złotych. Kobieta myślała, że w ten sposób ratuje swoje oszczędności. To kolejna ofiara oszustwa metodą „na policjanta”.

Z przyjętego przez lubelskich policjantów zawiadomienia wynikało, że w czwartek około południa na stacjonarny telefon mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta.

– Powiedział, że grasuje szajka złodziei, którzy obserwują jej mieszkanie. Dodał, że w tej chwili zagrożone są jej pieniądze. Z uwagi na rzekomo trwającą akcję mającą na celu zatrzymanie złodziei, kobieta, dla bezpieczeństwa, musiała przekazać swoje oszczędności policji. W tym celu nakazał jej spakowanie pieniędzy do reklamówki i wyrzucenie przez okno o ustalonej godzinie. Tak też uczyniła – informuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niestety dopiero po jakimś czasie dotarło do niej, że padła ofiarą przestępców. Tym sposobem straciła ponad 60 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nie daj się oszukać!

PAMIĘTAJ!!!

– Prawdziwy funkcjonariusz nigdy nie informuje przez telefon o prowadzonym śledztwie, a tym bardziej nie prosi o podanie ilości zgromadzonych pieniędzy i przekazywanie ich innym osobom lub przelewaniem na inne konta bankowe.

– Pamiętaj, aby zachować czujność i ostrożność, jeśli kiedykolwiek przez telefon usłyszysz prośbę o pilną pomoc i przekazanie pieniędzy. To najprawdopodobniej próba oszustwa.

– Natychmiast zakończ rozmowę i wybierz numer do osoby Ci najbliższej informując o tym co się stało. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadom również Policję.

19 komentarzy

  1. Najbliżej znane osoby ofiary są odpowiedzialne za czyn

  2. i ona ma prawa wyborcze , ja pier …

  3. Zawsze zatanawia mnie jeden fakt,skąd ci złodzieje wiedzą ile dana osoba ma gotówki w domu ponadto kto udowodni ile faktycznie wyrzuciła przez okno lub czy w ogóle to zrobiła?

Dodaj komentarz

Z kraju